ارزیابی دوچرخه MERIDA Ninety-Six 7000 از نگاه مجله FULL SUS

دوچرخه  MERIDA Ninety-Six 7000 اخیرا توسط مجله FULL SUS مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است . در این آزمون Rudolf Zuidema که این دوچرخه را امتحان کرده بود شدیدا تحت تاثیر کارایی و ویژگی های دوچرخه و وزن کلی آن قرار گرفته است.

از نگاه وی این دوچرخه نه تنها با فریم مات خود فوق العاده است، بلک وزن پایین آن مناسب با قیمت آن در بازار  است.این دوچرخه مانند دیگر دوچرخه های محبوب در رده دوچرخه های گران قیمت است .

از زمان معرفی این دوچرخه تا کنون ، هنوز هم در میان رفبا در پله بالا بوده و جایگاه آن تغییر نکرده است و اکنون مدل ۲۰۱۷ این دوچرخه آن را در میان دوچرخه ها جذاب و محبوب کرده است.

در نگاه اول باید گفت که فریم به شکل کامل تغییر کرده است و همراه با کابل کشی داخلی سیم ها ،زیبایی آن دو چندان شده است. سیستم کابل کشی هوشمند اجازه می دهد تا کابل ها و اتصالات Di2 وارد لوله بالایی فریم شده و از محل اتصال به زاویه فریم که هر کابلی را خراب می کند عبور کند.

حتما بخوانید:  جاده شب تاب برای دوچرخه سواری در هلند

طراحی سیستم کمک فنر تک محوری با ترکیب یاطاقان به کاهش وزن دوچرخه کمک می کند و نیاز به تعمیرات و نگه داری کمی دارد. در کل این دوچرخه با فریم مشکی مات و خط های طراحی شده قرمز تمام نگاه ها را به خود جذب می کند.

MERIDA Ninety-Six 7000 یک دوچرخه همراه با یک Full  Shimano 2*11 XT Drivetrain و ترمز است. چرخ های دوچرخه Fulcrum Red HP بازنجیر های King Conti است که برای دوچرخه سواری در تابستان و زمین های خیس بسیار عالی است.

نکته دیگر اینکه فرمان این دوچرخه از آلیاژ های ارزان است که در سواری های شدید ممکن است مشکلاتی بوجود آورد. در این دوچرخه ترجیح این است که یک فرمان کربنی متناسب با فریم در این دوچرخه استفاده شود.

هندسه این دوچرخه فوق العاده متعادل است .شاید با تست این دوچرخه بدون هیچ انتظاری اکثر مردم آن را برای مسابقات انتخاب نکنند اما بهتر است که به عنوان یک انتخاب در مسابقات به آن توجه کنند.

حتما بخوانید:  دوچرخه MERIDA SCULTURA100