استفاده از کفش های دوچرخه کوهستان به جای کفش های دوچرخه جاده

در مطالب قبل کراس چرخ در مورد کفش های دوچرخه ی کوهستان و کفش های دوچرخه ی جاده صحبت کردیم و ویژگی هر کدام را برایتان گفتیم ولی شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا می توان از کفش های دوچرخه کوهستان به جای کفش های دوچرخه جاده استفاده کرد؟

پدال ها

کفش های پیچی دوچرخه سواری برای دوچرخه های کوهستان و دوچرخه های جاده طراحی شده اند. یکی از مهمترین ویژگی هایی که کفش های دوچرخه ی کوهستان را از کفش های دوچرخه ی جاده متمایز می کند، پیچ های کف کفش های کوهستان و مدل پدال های پیچی است. کفش های دوچرخه ی جاده معمولاً دارای 3 حفره ی پیچی است ولی کفش های دوچرخه ی کوهستان 2 حفره ی پیچی دارند. اگر می خواهید کفش های دوچرخه ی کوهستان را به جای کفش های دوچرخه ی جاده استفاده کنید باید پدال های پیچی متناسب با آن را داشته باشید.

حتما بخوانید:   مهارت های دوچرخه سواری (۱)

استحکام کفش

کفش های دوچرخه ی کوهستان طراحی شده اند که سفت و محکم باشند تا عملکرد دوچرخه سوار را در آفرود بالا ببرند. هرچند آن ها دارای کفی نرم و همچنین سفت هستند تا آیرودینامیک دوچرخه سواری را بهبود بخشند.

نیرو

کفش های دوچرخه جاده و کفش های پیچی به شما کمک می کنند تا حداکثر نیرو را به پدال ها انتقال دهید. کفش های دوچرخه جاده دارای کف بسیار سخت و سفت می باشند تا بتوانند بیشترین میزان نیرو را از پدال ها انتقال دهند در حالیکه کفش های دوچرخه کوهستان نرم تر هستند و در عین حال ضخیم ترند. کفش های دوچرخه کوهستان به خوبی کفش های دوچرخه ی جاده عمل نمی کنند ولی باز هم در کل بازده ی نیرو را بالا می برند.

در آخر

با استفاده از پدال های پیچی و پیچ های متناسب، می توانید از کفش های دوچرخه ی کوهستان به جای دوچرخه ی جاده استفاده کنید. دوچرخه سواران معمولاً استفاده از پدال های دو پهلو با کفش های دوچرخه ی کوهستان را ترجیح می دهند. این باعث می شود شما بتوانید از یک نوع کفش دوچرخه سواری بر روی دوچرخه های مختلف استفاده کنید. همچنین پدال های دو پهلو به شما این امکان را می دهند که با کفش های معمولی هم پدال بزنید.

حتما بخوانید:   دوچرخه ی کوهستان تریل یا دوچرخه های کوهستان با دو کمک فنر؛ کدام برای تازه کارها مناسب است؟

اگر این پست برایتان مفید بوده است، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *