اصول دوچرخه 29er کوهستان

اگر شما جزء آن دسته از دوچرخه سوارانی هستید که به شکل جدی دوچرخه سواری نمی کنید، باز هم احتمال دارد که درباره بزرگترین سایز چرخ دوچرخه کوهستان، یعنی 29er شنیده باشید. در حالی که دوچرخه های سنتی کوهستان با اندازه 26 اینچ رو به انقراض زودرس است، بدون شک بسیاری از خریداران و دوچرخه سواران کوهستان ، به دوچرخه های 29er رای می دهند.

باید و نباید های دوچرخه سایز بزرگ 29er

جاذبه 29er چیست؟ دوچرخه های 29er کوهستان نسبت به چرخ های دیگر،مزیت های بیشتری دارند:

  1. نیروی حرکتی بهتر : با چرخ های 29er کوهستان ، حرکت بیشتر و سریعتر با کمترین تلاشی  دارید.
  2. لاستیک بزرگتر ، سطح تماس بیشتری با زمین دارد: یعنی کشش و کنترل بهتری را در زمان بالا رفتن و عبور از پیچ ها به همراه دارد.
  3. زاویه حمله بالاتر : یعنی گردش چرخ ها از روی موانع با کمترین ضربه است. که خستگی را کمتر می کند و مسیر را هموارتر می سازد.
حتما بخوانید:   MERIDA BIG.TRAIL 900

دوچرخه سواران می گویند که دوچرخه های 29er احساس ثبات و امنیت بیشتری را می دهد و کنترل را آسان تر می کند. به این معنی که شما کمترین ضربه و آسیب را با راحتی و اعتماد به نفس بیشتری تجربه خواهید کرد.

چه کسانی می توانند دوچرخه 29er کوهستان برانند؟

بسیاری از مردم می توانند دوچرخه 29er کوهستان را برانند، اما گزینه های کمتری برای دوچرخه سواران کوتاه قد وجود دارد. مسئله اصلی ایستادن بر روی دوچرخه است. دوچرخه های 29er کوهستان، معمولا از نمونه های دیگر 26 اینچی ،بلندتر است و ممکن است برای  دوچرخه سواران بیش از اندازه بلند باشد.

انگشتان پا با چرخ جلو تماس پیدا می کنند و ارتفاع فرمان دوچرخه نیز از دیگر نگرانی های بالقوه دوچرخه سواران کوتاه قد است. دوچرخه های 29er کوهستان در فریم های متوسط، بزرگ و فوق العاده بزرگ در بازار موجود است. و برای زنان با فریم خاص و کوچک موجود است.

حتما بخوانید:   بررسی دوچرخه MERIDA ONE-SIXTY 8000 توسط MBUK

اگر قد شما زیر 150 سانتی متر است، دوچرخه های 26 اینچی برایتان مناسب است.اما اگر قد شما زیر 150 سانتیمتر است،احتمالا قادر خواهید بود دوچرخه 29er مناسب خود را پیدا کنید.

خرید دوچرخه 29er کوهستان

انتخاب دوچرخه  29er ، مانند انتخاب هر نوع دوچرخه دیگر است؛ شما می دانید که هدفتان از دوچرخه سواری چیست و چه استفاده ای از دوچرخه می کنید. مانند همه دوچرخه های دیگر ،دوچرخه 29er کوهستان در برخی مدل ها سبک تر،سریع تر و چابک تر از سایر نمونه های دوچرخه کوهستان است.

برخی دوچرخه های 29er کوهستان برای مسابقه طراحی شده اند و برخی هم برای تعطیلات آخر هفته و جنبه تفریحی دارند.برخی هم برای دوچرخه سوارانی طراحی شده اند که گهگاهی دوچرخه سواری می کنند و دنبال دوچرخه ای می گردند که بتوانند چند هدف را با آن دنبال کنند.

در حال حاضر رایج ترین نوع دوچرخه 29er کوهستان، از نوع هاردتریل (سیستم کمک فنر جلو) است. اگر شما وسوسه شده اید که دوچرخه خود را ارتقا دهید، به خاطر بسپارید که به چرخ های بزرگتر نیاز دارید. متاسفانه چرخ های سایز 26 و 29 اینچ قابل تعویض  بر روی فریم دیگری نیست. چون فریم و کمک فنر برای این سایز خاص طراحی شده اند.

حتما بخوانید:   دوچرخه مخصوص مسابقات جاده

بهتر است که برای رسیدن به درک درستی از رابطه بین کیفیت دوچرخه و عملکرد و قیمت آن ، درباره برند و مدل دوچرخه با متخصصان تماس بگیرید.

با ما در اینستاگرام همراه شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *