انتخاب دوچرخه مناسب برای بزرگسالان

همه افراد دوچرخه سواری با چرخ کمکی را یاد نگرفته اند و اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که هنوز دوچرخه سواری را یاد نگرفته اید، باید به دنبال یک دوچرخه مناسب برای یادگیری خود باشید.

در چنین شرایطی باید مطمئن شوید که دوچرخه اندازه و مناسب شما است و به راحتی می توانید دوچرخه سواری را با آن بیاموزید.

مرحله اول

تصمیم بگیرید که چه نوع دوچرخه سواری و چه رشته ای را می خواهید آغاز کنید. اگر به مسیر های طولانی علاقه دارید یک دوچرخه جاده می تواند به شما کمک کند. اگر به مسیر های پر پیچ و خم و کوتاه علاقه دارید می توانید دوچرخه کوهستان را انتخاب کنید. برای اون دسته از کسانی هم که وسیله ای برای رفت و آمد شهری خود می خواهند دوچرخه شهری مناسب است.

وزن فریم ، نوع لاستیک ، فرمان و کمک فنر نیز در کارایی و نوع استفاده دوچرخه شما بسیار تاثیر گذار است که باید با توجه به نیازتان آن را انتخاب کنید.

حتما بخوانید:   از فروشنده های دوچرخه چه بپرسیم ؟ (قیمت واقعی دوچرخه شما چند است)

مرحله دوم

حتما چک کنید که آیا دوچرخه ای را که انتخاب کرده اید مناسب شما است یا نه. بهترین را برای اینکه بفهمید چه دوچرخه ای اندازه شماست، این است که بر روی دوچرخه بیاستید. و فریم میان پای شما قرار گیرد.  شما باید به راحتی بر روی دوچرخه جاده با یک اینچ فاصله از میله بالایی و در دوچرخه کوهستان با ۲ تا ۴ اینچ فاصله بیاستید. در صورت امکان حتما یک دوری با دوچرخه بزنید. راحتی پاها را در هنگام پدال زدن امتحان کنید.  از فرمان دوچرخه اطمینان حاصل کنید. به یاد داشته باشید که تفاوت های دوچرخه زنانه و مردانه را نیز در نظر داشته باشید.

مرحله سوم

دوچرخه ای را انتخاب کنید که در محدوده بودجه و نیاز شما باشد. اگر آماتور هستید نیازی نیست به دنبال یک دوچرخه گرانقیمت بروید. پس با در نظر گرفتن نیاز خود و کارایی مورد انتظار یک دوچرخه معقول و مقرون به صرفه را انتخاب کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *