اندیشه سالم ، کودک سالم، خانواده سالم

دوچرخه سواری از فعالیت های محبوب ، سالم و مفید است که مردم در طول زندگی خود انجام می دهند. دوچرخه سواری یک ورزش کم خطر است که تاثیرات مختلفی بر بدن می گذارد. از نظر جسمی و روحی سلامتی را بهبود می بخشد. طول عمر را افزایش می دهد؛ به تعادل احساسات کمک می کند و استرس را کاهش می دهد. سفر با دوچرخه ( البته سفرهای کوتاه درون شهری و یا خارج از شهر) لذت بخش و مقرون به صرفه است.

در زمانی که جای پارک محدود است، دوچرخه می تواند وسیله مناسبی باشد. قدرت یادگیری مهارت های زندگی در کودکان بسیار بالاست . پس سعی کنید از همان خردسالی اندیشه سالم را در آنها پرورش دهید. این اندیشه سالم است که رفتار کودک شما  را شکل می دهد.

آموزش دوچرخه سواری به کودکان و استفاده از آن به عنوان یک وسیله نقلیه ، در زمانی که بزرگتر می شوند موجب رشد خصوصیاتی چون صبر ، نظم و انظباط ، اعتماد به نفس و مسئولیت پذیری در آنان می شود. تبادل نظر با کودکان راجع به تردد با دوچرخه به عنوان یک وسیله مفید و سالم و چگونگی کنترل آن در ترافیک شهری و استفاده آن ، مهارت های رانندگی را به وی می آموزد و کودکان را در آینده تبدیل به رانندگانی مودب و منضبط و مطمئن می کند .Motionfox keeping kids safe

حتما بخوانید:   اصول دوچرخه 29er کوهستان

مفید یا مضر ؛ مسئله این است

در هر ساعت از فعالیت دوچرخه سواری درجه آسیب های احتمالی ورزشی در آن مشابه سایر فعالیت ها مانند فوتبال است ؛ و میزان  مرگ و میر در دوچرخه سواری کمتر و چیزی شبیه سفر با خودرو است.

اما فوایدی که دوچرخه سواری بر سلامت جسمی و روحی ما دارد موجب می شود که از خطرات آن چشم پوشی کنیم و در مطالب پیشین از فواید دوچرخه بسیار صحبت کردیم و دیدیم که دوچرخه سواری یک راه حل است تا مسئله.  اگر می خواهید آموزش دوچرخه سواری به کودکان را خود به عهده بگیرید توجه کنید که مهم ترین نکته در آموزش انتخاب مسیر درست و مناسب و نظارت بر پیشرفت کودک در مراحل مختلف کسب مهارت دوچرخه سواری است.

کراس چرخ با توجه به اصول اولیه آموزش دوچرخه سواری، آموزش مرحله به مرحله دوچرخه سواری به کودکان را به شما پیشنهاد می کند که برای اطلاعات بیشتر می توانید به آن مراجعه کنید.

حتما بخوانید:   ساخت یک دوچرخه ترینر در خانه

کودکان مسافران کوچک شما

بسیاری از والدین از اینکه همراه با کودک خود دوچرخه سواری کنند لذت می برند؛درست مانند زمانی که خود کودک بوده اند. با کودک خود مانند یک مسافر رفتار کنید. این مسافران کوچک وقتی با شما دوچرخه سواری می کنند، این کار از شما یک مدل رفتاری موفق در دوچرخه سواری نزد کودکتان می سازد و در دوچرخه سواری به او کمک می کند.شما با یک ورزش ساده ، کم هزینه و پرنشاط با یک تیر چند نشان زده اید.

از همین حالا شروع کنید. کراس چرخ در کنار شماست . با کمک هم برای داشتن خانواده ای سالم تلاش خواهیم کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *