انقلاب سبز با دوچرخه برقی

وقتی صحبت از تمرینات ورزشی و تناسب اندام و ورزش منظم می شود ناخودآگاه فکر و ذهنتان درگیر تمرینات سخت و نفس گیر و رژیم های غذایی طاقت فرسا می شود که شاید تنها برای ورزشکاران حرفه ای مناسب باشد.

مطمئنا تا به حال ضرب المثل معروف “سنگ بزرگ نشانه نزدن است ” را شنیده اید؛ اگر به این فکر می کنید که برای شروع باید یکباره از یک ورزش سخت وسنگین شروع کنید تا به نتیجه دلخواه برسید و به دنبال آن ناگزیر از تحمل مسائلی چون رژیم های غذایی سخت، ترافیک شهری، آلودگی هوا و هزینه سنگین باشگاه های ورزشی می شوید؛ باید بدانید که سخت در اشتباه هستید.

دوچرخه برقی

برای شروع نیاز به هیچ کار سخت و یا پرداخت هزینه سنگین ندارید؛ وشاید تنها هزینه ای که برای شما در پی داشته باشد ،خرید یک دوچرخه ساده است!!!

بله ؛ درست متوجه شدید؛ یک دوچرخه خوب و مناسب نه تنها سلامت شما را تضمین می کند، بلکه در هزینه و وقت صرفه جویی کرده اید و با سهیم نبودن در آلودگی هوای شهرتان ، قدمی بزرگ برای کاهش آلودگی و حفظ محیط زیستتان برداشته اید.

پیش تر از این مفصل راجع به فواید دوچرخه سواری با هم صحبت کردیم و دیدیم که از نظر جسمی و روحی چه کمک های شایانی به سلامت ما می کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به مطالب پیشین مراجعه کنید.

فواید دوچرخه برقی

دوچرخه برقی از جدیدترین انواع دوچرخه است که در آن نیروی الکتریکی به کمک انسان آمده است.فقط لحظه ای را تصور کنید که هنگام رفتن به محل کار خود سوار یک دوچرخه شده اید، که حتی می تواند یک دوچرخه برقی باشد؛

  1. در راه با دوستان و همسایگان خود احوالپرسی می کنید. از قدرت خود لذت می برید.
  2. crosscycle-ebikeتماس هوای دلنشین مخصوصا در فصل زیبای بهار، با پوستتان و چکیدن قطره های باران بهاری و استشمام رایحه دلنشین درختان و گلها، حس زندگی را به شما باز می گرداند.
  3. همیشه جای پارک برای شما وجود دارد.
  4. شما با دوچرخه تان جزوی از فرهنگ جدیدی شده اید و آن را به دیگران هم آموزش می دهید.
  5. از کوچکترین لحظه خود در راه استفاده کرده اید.
  6. به ماهیچه هایتان قدرت بخشیده اید. و این ها همه یعنی زیبایی زندگی.
حتما بخوانید:   گران قیمت ترین دوچرخه های جهان

ولی شاید تصور رکاب زدن در سربالایی ها و مسافت برایتان آزار دهنده باشد و خسته شوید؛ اما استفاده از دوچرخه های برقی کار را برایتان راحت کرده است. دوچرخه های برقی همان دوچرخه های معمولی و استاندارد است که با نصب یک موتور الکتریکی به تقویت نیروی انسانی کمک میکند؛ نه اینکه مانند یک موتور سیکلت یا اتومبیل جایگزین نیروی انسان شود. همان وسیله ، همان کارائی اما با سهولت بیشتر . مانند دوچرخه های معمولی پدال می زنید و همانطور در سفرهای درون شهری برایتان مناسب است.

اجزای دوچرخه برقی

موتور این دوچرخه ها دارای یک زنجیر چرخ در کنار دوچرخه برای کشیدن چرخ عقب وجود دارد و اکثر آنها دارای یک موتور داخلی هستند که در وسط یا عقب دوچرخه قرار دارد و با قدرت های مختلف با توجه به نوع استفاده ای که از آن می کنید، وجود دارد.

در این دوچرخه ها از سه نوع باتری اسیدی، هیدرید و لیتیومی استفاده می شود.

حتما بخوانید:   Merida Scultura 6000 دوچرخه سرعتی سال

کنترل هم وسیله ای است که به شما اجازه می دهد از نیروی برقی و الکتریکی استفاده کنید و بر روی فرمان قرار دارد.

اگر بخواهیم به طور کلی بررسی کنیم فواید بیشماری را می توان برای دوچرخه برقی برشمارد. crosscycle-e-bikeاز نظر اقتصادی دوچرخه برقی در مقایسه با اتومبیل از هزینه هایی چون بیمه و ثبت نام به دور است.

شما مجبور نیستید وقت خود را در ترافیک و یا صف های طولانی بنزین هدر دهید و یا نگران طرح های ترافیک زوج و فرد باشید . و هزینه ای را که برای سوخت و یا خرابی و تعمیر قطعات اتومبیل ممکن است پرداخت کنید می تواند برایتان یک پس انداز باشد.

خیلی از افراد با پرداخت وام های سنگین خرید ماشین ، بیشتر سرمایه خود را هدر می دهند ؛ در صورتی که با یک ماشین کمتر برای اقتصاد خانواده هم قدم بلندی برداشته اید. برای برخی از افراد هم جای هیچ گونه مقایسه ای وجود ندارد چون فاقد گواهینامه رانندگی هستند و این دوچرخه ها نیازی به گواهینامه ندارد.

دوچرخه برقی و کمک به محیط زیست

اما مهمترین و اساسی ترین خصوصیتی که موجب تمایز این وسیله نقلیه می باشد تاثیری است که بر محیط زیست و پاکی هوای شهر دارد. اینجاست که با ترویج و گسترش فرهنگ استفاده از دوچرخه های برقی می توان یک انقلاب سبز برپا کرد:

  1. کاهش آلودگی
  2.  کمک به کاهش مصرف منابع زاید
  3. کاهش انتشار گاز co2 از مهمترین تاثیراتی است که دوچرخه برقی بر محیط زیست ما می گذارد.گاهی تصور وجود یک موتور بر روی دوچرخه سخت است اما شما در واقع همان دوچرخه را می رانید و آن خیلی سرگرم کننده است.crosscycle-city-ebike
حتما بخوانید:   MERIDA RIDE 400 LAMPER TEAM

دو چرخه برقی باعث کاهش فرهنگ وابستگی به تکنولوژی در زندگی جوامع امروزی می شود و نوعی سبک جدید زندگی را برای خانواده ها به همراه دارد. و تغییر سبک زندگی از آرمان هایی است که کراس چرخ به دنبال آن است.

از نظر شخصی، فرد نیازی به ارائه مجوز ، گواهینامه و بیمه  ندارد . تحریم سوخت و ترافیک سنگین شهری برایتان بی اهمیت می شود و در وقت شما صرفه جویی می شود.

کراس چرخ با ارائه راه های ساده و مفید به شما کمک میکند تا با قدم گذاشتن در راه سلامتی در زندگی خود انقلابی بر پا کنید. و این مهم مطمئنا سلامت جامعه و محیط زیست شما را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

منتظر دوچرخه برقی های کراس باشید؛ برای شما انتخاب های ویژه ای داریم و دنیای شما را تغییر خواهیم داد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *