ایمنی در دوچرخه سواری بچه ها

بچه ها عاشق دوچرخه سواری هستند و دوچرخه اولین  وسیله نقلیه ی مستقل آن ها است. دوچرخه سواری در حالیکه یک تمرین فیزیکی است استقلال، نظم، اعتماد به نفس را هم به کودکان می آموزد.

این هم چند نکته برای ایمنی بیشتر بچه ها در هنگام دوچرخه سواری:

این نکات برای کودکان زیر 13 سال می باشد. کلاه ایمنی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. همراه یک دوچرخه بچه گانه حتماً یک کلاه ایمنی مخصوص هم خریداری کنید. کودک شما باید کلاه ایمنی به سر داشته باشد. برای اینکه سرمشق خوبی برای کودکتان باشید خودتان هم در هنگام دوچرخه سواری با او کلاه ایمنی بر سر بگذارید.

کودک از چند سالگی می تواند دوچرخه سواری کند؟

این موضوع از کودکی به کودکی دیگر متفاوت است. بعضی از بچه ها می توانند خیلی زود تعادلشان را حفظ کنند و حتی در 5 سالگی هم سوار بر دوچرخه شوند در حالیکه این امر برای کودکان دیگر ممکن است تا 10 سالگی طول بکشد. سه چرخه ها می توانند به عنوان یک وسیله ی آموزشی برای اینکه کودکانتان به پدال زدن عادت کنند استفاده شوند.

حتما بخوانید:   از فروشنده های دوچرخه چه بپرسیم ؟ (قیمت واقعی دوچرخه شما چند است)

انتخاب دوچرخه ی مناسب بچه گانه

چه دوچرخه ای مناسب کودک شماست؟ وقتی که بچه ها شروع به دوچرخه سواری می کنند، بهترین انتخاب برای آن ها دوچرخه بچه گانه ساده می باشد. دوچرخه ای نخرید که آنقدر برای کودکتان بزرگ باشد که برای چند سال آینده اش هم از آن استفاده کند چون نه تنها لذت نخواهد برد بلکه ایمنی او را هم به خطر می اندازد.

دوچرخه ای بخرید که وقتی کودکتان یک پایش را سمت راست و پای دیگرش را سمت چپ دوچرخه می گذارد، بدنشcrossfitness boy learning to ride bike با دوچرخه تماسی نداشته باشد. ایمنی از سایز مناسب دوچرخه بچه گانه آغاز می شود تا زمانیکه کودک شما در دوچرخه سواری ماهر نشده است، خودتان را با دوچرخه دنده ای درگیر نکنید.

به یاد داشته باشید که دوچرخه ی بچه ها را قبل از هر بار دوچرخه سواری چک کنید. مهمترین مواردی که باید چک شوند باد لاستیک ها، عملکرد ترمزها و وضعیت زنجیر چرخ هاست.

حتما بخوانید:   دوچرخه MERIDA Wrap Tri 3000

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوچرخه بچه گانه و قیمت دوچرخه با کارشناسان و مشاوران کراس چرخ تماس بگیرید.

چند کلمه در مورد چرخ های کمکی، آنها کار سازند!

چرخ های کمکی، میزان تکان خوردن دوچرخه را کاهش می دهند. درحالیکه کودک شما با چرخ های کمکی تمرین می کند، کم کم یاد می گیرد که چگونه تعادل خود را حفظ کند و وقتی توانست بدون اتکا به چرخ های کمکی تعادلش را حفظ کند، آن ها را می توانید جدا کنید.

حتماً قبل از هر چیز آموزش دوچرخه سواری به کودکان را بخوانید.

مکان های مناسب برای دوچرخه سواری کودکان

بچه های زیر 10 سال در مکان هایی که ترافیک آن ها کنترل شده است، در حیاط یا پارکینگ ها و جلوی چشم والدین، ایمن ترین دوچرخه سواری را خواهند داشت. اگر کودکتان در مسیر جلوی خانه تان دوچرخه سواری می کند به این نکته توجه داشته باشید که بتواند در انتهای مسیر بایستد بدون اینکه بیفتد، چون معمولاً کودکان به دلیل اینکه نمی توانند درست توقف کنند، تعادلشان را از دست می دهند.

حتما بخوانید:   نکات کلیدی در انتخاب تجهیزات دوچرخه سواری

دوچرخه سواری در پیاده رو

والدین معمولاً نمی دانند دوچرخه سواری در پیاده رو برای کودکانشان مناسب تر است یا خیابان. دوچرخه سواری بچه ها در پیاده رو برای کودکان زیر 12 سال مناسب است ولی به خاطر داشته باشید که دوچرخه سواری در پیاده رو هم خطرات مخصوص به خودش را خواهد داشت چون که دوچرخه را در مسیری قرار می دهید که دیگران انتظار عبور دوچرخه را در آن جا ندارند.

اگر کودکتان در پیاده رو دوچرخه سواری می کند مطمئن شوید که:

  1. همیشه حواسش به عابر های پیاده هست و هنگام لزوم از عباراتی مثل “ببخشید” و یا از یک بوق برای عبور از میان مردم استفاده می کند.
  2. مراقب ماشین هایی که از عرض پیاده رو رد می شوند باشد.
  3. از گوشه وارد خیابان شود، نه از لا به لای ماشین ها.

اگر این پست برایتان مفید بوده است، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *