باز گشت افسانه ای دوچرخه NINTY-SIX مریدا

این یک بازگشت افسانه ای است. اولین نسل از دوچرخه های NINTY-SIX مریدا، یکی از موفق ترین دوچرخه های XC مسابقه با سیستم تعلیق کامل، از زمان خود تاکنون بوده است.

اما راه را برای جانشین های خود NINTY-NINE و BIG NINTY-NINE باز کرده است. در مدل های ۲۰۱۶ ، این دوچرخه قوی تر از همیشه ساخته شده اند. وزن فریم دوچرخه زیر ۱۸۰۰ گرم است و با همکاری تیم Multivan merida برای سخت ترین مسابقات xc طراحی شده است.

در این مدل با طراحی خاص چرخ ها در سال ۲۰۱۶ مفهوم جدیدی را ارائه داده است. در مدل NINTY- SIX به صورت اختیاری بین سایز ۲۷/۵ و ۲۹er ، با توجه به سلیقه دوچرخه سوار و سایز فریم حق انتخاب دارند.تمام این فریم ها مسابقه محور نیستند اما یک سوپاپ کربنی سبک برای آنها تعبیه شده است.

هر زمان که متخصصان و نخبگان در ورزش به رقابت می پردازند،حق دارند که به تجهیزات ورزشی کامل دسترسی داشته باشند؛چون با جزئی ترین اشکالی محکوم به شکست هستند.چه از نظر ورزشی و چه از نظر مواد استفاده شده در ساخت دوچرخه؛ پس جای تعجب ندارد که راه برای طراحی و ساخت مدل NINTY-NINE ، پس از ۴ سال از تولید NINTY-SIX باز شود.

حتما بخوانید:  دوچرخه جوانان Merida MATTS J champion

البته دوچرخه های NINTY-SIX مریدا از موفق ترین دوچرخه های دارای سیستم کمک فنر کامل بوده است و تا به امروز هم در جایگاه بالایی قرار داشته است. با همان برند NINTY-SIX ،دوچرخه های جدید ۲۰۱۶ در دسترس است که در نگاه اول ممکن است کاملا به مدل قبلی خود شبیه باشد؛اما با نگاه دقیق تر،در چند متر اول یک مسابقه کراس کانتری، خواهید دید که NINTY-NINE از بلوغ  و تکامل خاصی نسبت به مدل های گذشته برخوردار است.

از ویژگی های قابل توجه این مدل سیستم کمک فنر کلاسیک آن است که به شکل اتفاقی نیست و در سری ۲۰۱۶، مدل NINTY-SIX را به خاطر می آورد.مزایای استفاده از این طراحی بدیهی است و هیچ طرح دیگری را نمی توان پیدا کرد که در مدل آن،وزن دوچرخه بهینه سازی شده باشد. این مدل ها برای حداکثر بهره وری ،طراحی شده اند؛ ولی با این وجود، تنها دوچرخه سواران با تجربه  می توانند درک درستی از ویزگی های آن داشته باشند.

حتما بخوانید:  دوچرخه MERIDA NINETY-SIX 7000

فناوری مریدا سبب شده که در مورد فریم دوچرخه،در هر دو سایز ۲۷/۵ و ۲۹er اختیاری باشد. با این حال نگاه هندسی دقیق به NINTY-SIX نشان می دهد که از نسخه اصلی NINTY-SIX خود موفقیت کمتری نداشته است و در مراحل حرفه ای با استقبال فراوان روبرو شده است.