برای جلوگیری از مصدومیت قوزک پا در دوچرخه سواری چه کنیم؟

این اتفاق عجیبی نیست که اگر سایر ورزشکاران به علت کم خطر و کم آسیب بودن دوچرخه سواری، به سمت دوچرخه سواری روی آورند. خیلی از ورزشکاران مانند دوندگان ، تنیس بازان و سایر رشته ها برای جلوگیری از مشکلات مفاصل به دوچرخه سواری روی می آورند.

به هر حال آسیب هایی نیز ممکن است در دوچرخه سواری یا بعد از آن بوجود بیاید. از آسیب های شایع ،مصدومیت قوزک پای دوچرخه سوار است.

انجام حرکات کششی در بازه های زمانی تنظیم شده می تواند کمک زیادی به شما برساند و از پارگی بافت های ریز آشیل جلوگیری کند. علاوه بر آن، کشش جریان خون را به ناحیه مربوطه افزایش می دهد و سطح بهبود فیزیکی تاندون ها را بالا می برد.
این حرکات ساده کششی را در برنامه ورزشی روزانه خود قرار دهید تا آشیل پای خود را انعطاف پذیر تر،‌ و برای دوچرخه سواری آماده تر نگه دارید:

حتما بخوانید:   درد دست در دوچرخه سواری

کشش 1

کفش های خود را از پا دربیاورید و رو به دیوار بایستید، طوری که تقریبا کمتر از طول یک دست با دیوار فاصله داشته باشید. در همین حین،‌ نوک پای خود را به دیوار گذاشته و پای خود را به سمت بالا متمایل کنید، طوری که فقط پاشنه با زمین در تماس باشد.

در این حرکت پا باید کاملا کشیده شده باشد. سپس، به آرامی قفسه سینه خود را به سمت دیوار بیاورید تا کشش مطلوبی را در پشت ساق پا احساس کنید. 30 ثانیه صبر کنید و حرکت را با پای دیگر نیز تکرار کنید. این کشش تاثیر زیادی بر بهبود پدال زدن در حین دوچرخه سواری دارد و کیفیت دوچرخه سواری را ارتقاء می دهد.

کشش 2

بر لبه یک پله بایستید و پاشنه پای راست را از پله جدا کنید و به سمت پایین متمایل کنید، طوری که پنجه پا هنوز در تماس با پله باشد (اگر این کار دردناک بود کار را متوقف کنید زیرا تاندون پای شما دچار آسیب جدی شده است). 30 ثانیه صبر کنید، دوباره پاشنه را بالا بیاورید. این کار را با پاشنه پای دیگر نیز انجام دهید. این تمرین را در بازه های زمانی متنوع در طول یک روز انجام دهید تا عملکرد شما در حین دوچرخه سواری بهبود پیدا کند.

حتما بخوانید:   جلوگیری از آسیب دیدگی در دوچرخه سواری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *