بررسی جزئیات دوچرخه eONE_TWENTY 900E

بازار دوچرخه هاب برقی به سرعت در حال گسترش است و مریدا نیز یکی از بزرگترین شرکت هایی است که به این بازار پیوسته است. این کمپانی دو مدل eONE-SIXTY و eONE_TWENTY را بای سال ۲۰۱۷ وارد بازرا دوچرخه های بری خود کرد.

دوچرخه eONE_TWENTY که در این جا مورد بررسی و بحث ما قرار دارد نسخه اسپرت سفری با سیستم تعلیق ۱۲۰ میلیمتری است. این نکته بر روی کاغذ عالی است و مریدا سرویس های جانبی را برای کمک به گسترش موتور پرداخت می کند. این دوچرخه یک معامله بسیار خوب است.

در قلب این دوچرخه سیستم Shimano STEPS E8000 می درخشد. باتری ۵۰۰WH با میله پایین یکسان نشده است اما دسترسی آسان را به پورت شارژ امکان پذیر می کند.

دوچرخه برقی eONE_TWENTY

سه درجه برای تنظیم قدرت موتور دوچرخه وجود دارد: سازگار با محیط ، قدرتی برای تریال و مناسب برای سواری آرام که برای بالا رفتن از تپه ها بسیار مناسب است. اهرم سمت چپ برای تغییر به حالت پدال کمکی کار می کند.

حتما بخوانید:   بررسی دوچرخه MERIDA ONE-SIXTY 8000

یک صفحه نمایش کوچک نیز وجود دارد که اطلاعاتی مثل عمر باطری،سرعت ،محدوده و فاصله را نمایش می دهد.این دوچرخه اساسا مانند دوچرخه های عادی مریدا است و تفاوت اصلی آن کمک فنر شناور متصل شده در نزدیکی موتور است و تاثیر منفی بر عملکرد دوچرخه ندارد.

مریدا در ساخت فریم های آلومینیومی بسیار متخصص است که در این دوچرخه نیز به خوبی نمایش داده شده است. شکل مخروطی میله بالایی ، کابل کشی داخلی این موضوع را به خوبی اثبات می کند. مثلثی زاویه عقب دارای یک پل است که استحکام و قدرت و نرمی میله رین را بیشتر می کند.

RockShox Pike در جلو به اندازه سفت است و لوله فوقانی ۳۵ میلیمتری نقش مهمی و بزرگی در نگه داشتن دوچرخه در مسیر درست و مقابله با سرعت بالا و اثرات ناشی از وزن بالا، دارد.

موتور

این دوچرخه با موتور Shimano’s new STEPS e8000 و خودرو XT Di2 11-speed ترکیب شده است. باتری موتور قادر به تغییر قدرت است و نیاز به باتری اضافی نیست. اهرم تغییر نیرو برای استفاده از قدرت چرخ دنده ها نیز وجود دارد. انتخاب دنده بر روی صفحه کنترل مرکزی نمایش داده می شود.

حتما بخوانید:   باز گشت افسانه ای دوچرخه NINTY-SIX مریدا

میل لنگ به زنجیر متصل است . به این معنی که با هم یکی است. عامل موفقیت این دوچرخه در طراحی موتور کوچک آن است. به این معنی که قادر به نگه داشتن میله زنجیر کوتاهتر بوده است. و به مریدا اجازه داده تا به راحتی مانند آینه به طراحی و هندسه eONE_SIXTY معمولی خود نزدیک باشد.

این دوچرخه بسیار چالاک ، سریع و سرگرم کننده است که برای یک دوچرخه برقی امتیاز خوبی است.این دوچرخه با وزن ۲۱/۳ کیلوگرم یکی از سبکترین دوچرخه های برقی در نوع خود به حساب می آید و نشان می دهد که با آن می توانید صعود خوبی داشته باشید.