بررسی دوچرخه قبل از سوار شدن

فرقی ندارد که شما یک دوچرخه سوار تازه کار هستید یا یک دوچرخه سوار با تجربه،بررسی کردن دوچرخه قبل از سوار شدن بسیار مهم است.بعضی چیز ها مثل بادچرخ ها ،ترمز و زنجیر قبل از هر سواری باید بررسی شوند.اگر مدت زمان طولانی از دوچرخه تان استفاده نکرده اید یا متوجه مشکلی در آن شده اید،حتما آن را به یک تعمیرگاه دوچرخه ببرید.

باد، ترمز، زنجیر در دوچرخه سواری

 باد: داشتن چرخ هایی با باد مناسب از صدمه دیدن جلوگیری می کند.کناره های چرخ ها را چک کنید ؛ زیرا در آن نواحی فشار باد را می توانید بهتر حس کنید.

 ترمز: ترمزهای جلو و عقب را فشار دهید تا مطمئن شوید که ترمزها به خوبی و نرمی چرخ ها را نگه می دارند.

 زنجیر: به زنجیر ها و تمام دنده ها نگاهی بیاندازید.زنجیر های دوچرخه تان را تمیز نگه دارید تا مطمئن شوید که به راحتی دنده ها را می توانید عوض کنید.crosscycle air brake cadle

حتما بخوانید:   اندازه صحیح زین دوچرخه

سایز دوچرخه

اگر بعد از مدت ها سوار بر دوچرخه تان می شوید و یا دوچرخه ی دوستتان را سوار می شوید،سایز آن را چک کنید.بطور معمول در دوچرخه های جاده وقتی که دوچرخه بین 2 پای شما که صاف بر روی زمین قرار گرفته اند، قرار دارد باید 1-2 اینچ  با بدنه ی دوچرخه فاصله داشته باشید. برای دوچرخه های کوهستان این فاصله باید 2-3 اینچ باشد.

بلندی زین دوچرخه

بررسی کنید که آیا زین دوچرخه در بلندی و وضعیت مناسبی برای شما قرار دارد یا نه:

  1. فاصله زین تا پدال ها برای پیشگیری از آسیب بهزانوهایتان مهم است.وقتی پایتان در موقعیت ساعت 6( یک پا جلو و پای دیگر درست روبروی آن) است و در انتهای مسیر پدال قرار دارد باید زانو هایتان کمی خم باشند.
  2. وضعیت صحیح وقتی است که هنگامی که یک پای شما روی پدال در بالاترین قسمت قرار می گیرد، پای دیگر درست موازی زمین باشد.
  3. متناسب با سلیقه ی خودتان می توانید برای راحتی بیشتر زین را به سمت جلو،عقب یا وسط تنظیم کنید.
حتما بخوانید:   حقایقی جالب درباره دوچرخه سواری (۱)

رینگ دوچرخه

دوچرخه را بلند کنید و چرخ هایش را بچرخانید.رینگ لاستیک باید صاف باشند و به صورت محسوس نباید تکان بخورند.اگر تکان های محسوسی داشتند یعنی چرختان صاف نیست و باید آن را برای تعمیر ببرید.

قامه دوچرخه

قامه دوچرخه قسمتی است که پدال را به دوچرخه متصل می کند. قبل از سوار شدن کمی آن را بکشید تا مطمئن شوید که محکم هستند. و از سوار شدن بر دوچرخه ای که قامه آن شل است خودداری کنید.

دنده های دوچرخه

چرخ ها را بچرخانید و دنده ها را یکی یکی عوض کنید،زنجیر چرخ باید به راحتی از دنده ای به دنده ای دیگر حرکت کند.اگر این گونه نبود باید دوچرخه تان را برای تعمیر ببرید . هرگز با دوچرخه ای که دنده هایش مشکل دارد، دوچرخه سواری نکنید.

با ما در اینستاگرام همراه باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *