بررسی دوچرخه BIG TRAIL 900

دوچرخه های ۲۷/۵ اینچی آخرین شوق و علاقه در صنعت دوچرخه سواری است. با این حال بدون اینکه بخواهیم درباره خوبی و بدی آن نظری بدهیم باید بگویم که منصفانه این است که آن را دوچرخه ای مناسب برای کوهستان بدانیم.

در سال های اخیر شاهد تقلید طرح ها و فریم های هندسی از کوتاهی و بلندی و یا نوع کمک فنر در مدل های مختلف دوچرخه بوده ایم. مریدا هم از این قاعده مستثنی نبوده است.

دوچرخه ی Big Trail با دوشاخ ۱۳۰ میلیمتری Pink یک زاویه ۶۷/۵ درجه به دست می دهد که با یک ساقه  کوتاه به فرمان متصل شده است. مثل اینکه مانند یک دستورالعمل برای ساحت دوچرخه ارائه شده است تا در مسیرهای سخت نیز لبخند را بر لبان شما بیاورد.

طراحی فریم

در دوچرخه Big Trail  فقط به این صورت نبوده که یک چرخ ۲/۸ اینچی به یک فریم از قبل موجود متصل شده باشد. آنچه که باید به آن اشاره کرد این است که یک فریم خاص برای این دوچرخه به شکل جداگاه طراحی شده است. این طراحی یک هندسه مدرن را برای یک دوچرخه تمام کمک فنر را  دنبال کرده است.

حتما بخوانید:   حقایقی جالب درباره دوچرخه سواری (۱)

در مقایسه با یک دوچرخه معمولی کوهستان ،یک فریم طولانی با زاویه سر افتاده است که با ساقه کوتاه به فرمان متصل شده است. بگذارید یک نکته را برایتان روشن کنیم و آن این است که Big Trial یک دوچرخه مخصوص مسابقه است؛ درست مانند سایر دوچرخه های hardtail مریدا که برای این منظور طراحی شده اند.

دوچرخه Big Trail با یک فریم هوشمندانه ساخته شده است که با لاستیک های حجیم خود یک شکل کارتونی به دوچرخه داده است که البته در اجرا بسیار هدفمند است.

کابل های دنده ، ترمز عقب  به شکل بسیار هوشمندانه ای از داخل لوله فریم عبور کرده اند و زیبایی دوچرخه را دو چندان کرده است. کابل دنده و شلنگ ترمز هم از لوله پایینی فریم در یک محافض پلاستیکی قرار دارد تا از کثیفی و آلودگی های جاده کوهستانی در امان باشند.

سواری و کنترل

دوچرخه مریدا در میان دوست داران کراس کانتری محبوبیت بالایی دارد. اما با ساقه کوتاه و فرمان وسیع و فریم طولانی خود توانسته است سایه خود را در میان تریل سواران نیز گسترده کند. چون بعد از سواری بر روی آن ازمیان مسیر های کوتاه ، جاده های محلی و غیر محلی ، جاده های کوهستانی و سراشیبی و سربالایی ها بسیار تحت تاثیر قرار می گیرید.

حتما بخوانید:   Scultura Disc 5000؛ برنده جایزه دوچرخه برتر سال ۲۰۱۷

اندازه ی تایر ۲۷/۵ اینچی بسیار ایده آل برای سواری شماست. لاستیک های چالاک این دوچرخه، آسایش و آرامشی را برای شما نخواهد داشت ، بلکه همراه در هیجان خواهید بود.

دوچرخه BigTrail   قطعا برای مسیرهای خشک و خشن مناسب خواهد بود. و قطعا برای مسیرهای پر سنگ و سریع مناسب نیست. حتی اگر تایر آن را عوض کنید بازهم فریم خشک و پدال های آن مانع راندن شما در این مسیر ها هستند.

در عوض برای مسیرهای خاکریز کوهستانی و شن و ماسه خواهید دید که چه عملکرد بالایی خواهید داشت. چون ساقه کوتاه و فرمان پهن این دوچرخه عملکرد خوبی را به جا می گذارد و سواری نرمی را به شما می دهد .

لاستیک های بزرگ و حجیم این دوچرخه اعتماد به نفس بالایی به شما می دهد. این لاستیک های پهن کشش بالایی را در جاده مرطوب و خشک به همراه دارد.

صعود به سربالایی

این دوچرخه برای بالارفتن از کوهها و جاده ها سربالایی بسیار خوب است. شما شاید به لاستیک های بزرگ این دوچرخه نگاه کنید و بگویید خیلی آهسته است، اما در واقع شما یک صعود خوب را به سمت بالا خواهید داشت. برای صعود های طولانی و شیب های تند شما به شکل حرفه ای خواهید توانست که به خوبی به قله برسید.

حتما بخوانید:   دوچرخه MERIDA Wrap Tri 7000_E

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *