بررسی دوچرخه MERIDA eONE-SIXTY 800E از نگاه مجله E_MOUNTAINBIKE

یکی از بهترین نقدهایی که برای دوچرخه eONE-SIXTY نوشته شده است در مجله E_MOUNTAINBIKE انتشار یافت. بعد از بررسی و تست مدل بالاتر این دوچرخه ، یعنی eONE-SIXTY 900E این بار به دنبال مدل پایین تر این دوچرخه ،eONE-SIXTY 800 رفته اند و این دوچرخه را از نگاهی نزدیک تر بررسی کرده اند که به شرح زیر است:

در تست شماره ۰۰۹# عملکرد برجسته دوچرخه eONE-SIXTY به وضوح آن را از سایر رقبا متمایز می کند. به همین دلیل است که پیدا کردن دلیل این تمایز و مقرون به صرفه بودن این دوچرخه نسبت به سایر رقبا از اهمیت بالایی برخوردار است.زای به کار رفته در این دوچرخه به وضوح برتری آن را اثبات می کند.

استفاده از خودرو محرک SLX به جای مدل فانتزی XT DI2 ، استفاده از کمک فنر RockShox به جای کمک فنر های Fox ،چرخ های ارزان تر و ترمزهای قدرتمند تر در این دوچرخه دلیلی بر برتری آن می توان دانست.

حتما بخوانید:  جدول مقایسه ای لوازم دوچرخه شیمانو، سِرَم و کامپگنولو

خوشبختانه مریدا به دنبال جمع و جور کردن چرخ ها نبوده است ؛ نگه داشتن لاستیک MAXXIS DHR ll با عرض ۲/۸ اینچی و موتور Shimano E8000 همان است که در نسخه پیشرفته این دوچرخه هم مورد استفاده قرار گرفته است.

وضعیت نشستن در این دوچرخه ترکیبی از صندلی با زاویه تند ۷۵ درجه ، لوله جلو طولانی ۱۴۰ میلیمتری همراه با ساقه کوتاه ۳۵ میلیمتری است. دوچرخه سوار بر روی این دوچرخه بسیار راست قامت و صاف بر روی دوچرخه قرار می گیرد. توزیع وزن دوچرخه سوار بین فرمان و زین موجب می شود تا برای دوچرخه سواری طولانی راحت و آسوده از سواری خود لذت ببرید.

در حالت تریال موتور شیمانو دوچرخه به شکل موثر و کارآمدی قدرت خود را به شکل ۹۰ درصد نشان می دهد و تاثیر گذار است.همچنین این دوچرخه در صعود و فرود ها بسیار عالی و بی نقص نمایان شده است.

موانعی مثل ریشه و برگ درختان در زیر این دوچرخه احساس نمی شوند و مهم نیست که با چه سرعتی از روی آنها عبور می کنید. برای مسیرهای طولانی ممکن است بخواهید دسته فرمان های کوتاه ۳۵ میلیمتری را استفاده کنید.

حتما بخوانید:  طراحی 3D متفاوت با دوچرخه ARC

این دوچرخه با موتور Shimano E8000 و صفحه نمایش روی فرمان و تغییر موتور الکترونیکی می تواند از طریق بلوتوث تنظیم شود.