بررسی دوچرخه MERIDA NINETY-SIX6000

کمپانی مریدا یک نسخه محبوب از دوچرخه های مسابقه کراس کانتری NINETY-SIX را روانه بازار کرده است.اولین بار این سری از دوچرخه ها در سال ۲۰۰۷ معرفی شدند. که بعد ها از مسابقات خارج شدند و ویژگی آن فریم ۹۶ میلیمتری و تعلیق در چرخ عقب آن بود.

مریدا همیشه رویکرد متفاوتی را در رابطه با چرخ های خود دارد. اندازه سایز دوچرخه در دوچرخه NINETY-SIX  به تمام فریم ها دیکته شده است. یعنی بنابر اندازه فریم انتخابی می توانید ۲۹er یا ۶۵۰b انتخاب کنید.

کسانی که نیاز به اندازه کوچکتر را دارند می توانند ۶۵۰b‌را انتخاب کنند و کسانی که به دوچرخه بزرگتری نیاز داردند اندازه ۲۹er در اختیار آنهاست.

تغییر بزرگتر بعدی که در این دوچرخه صورت گرفته است کمک فنر و سیستم تعلیق دوچرخه است. که فرمان آن تغییر کرد و فنر آن بر روی میله بالایی نصب شده است. با این کار تحرک و دسترسی به فنر آسان تر شده است.

حتما بخوانید:  دوچرخه MERIDA JULIET 7-100

در این دوچرخه با وجود ارائه دو فریم متفاوت باز هم اصول هندسی اساسی در دوچرخه همان است که بود.  دوچرخه NINETY-SIX 9000 یک دوچرخه مسابقه برای مسابقه دهندگان است. این دوچرخه بهترین قابلیت را در جاده های تریال از خود نشان می دهد و سرگرم کننده در کراس کانتری است.

از دیگر ویژگی های این دوچرخه به جزئیات زیر می توان اشاره کرد:

سایز فریم  (S(27.5)M(27.5)M(29)L(29)XL(29
فریم  NINETY-SIX CFA
دوشاخ  Rock Shox Reba RL Air 15 100 oneloc
فنر  Rock Shox Monarch RT3
شانژمان عقب  Sram GX 1 A1
ترمز  Sram Level T Centerline 180 PM / Sram Level T Centerline 160 PM Stealth-a-majig
زنجیر KMC X11-1
هاب FoBearing disc 15 Torque / FoBearing disc boost XD
رینگ MERIDA Expert CC
تایر Maxxis Ikon 2.2 fold
پره Black stainless
فرمان MERIDA Expert OS 720 flat
هدست Big Conoid A-bearing
زین Prologo Kappa 3
وزن ۱۱٫۶۵ kg