بررسی دوچرخه MERIDA ONE-SIXTY 8000

دوچرخه MERIDA ONE-SIXTY 8000 یک دوچرخه تمام کوهستان است. اما مریدا از برترین و بزرگترین برند های دوچرخه سازی است اما می توان گفت که در مقایسه با سایر سازندگان کم تجربه تر و جدیدتر است. در ONE-SIXTY 8000 چند نکته کلیدی که در مدل قبلی نادیده گرفته شده بود برطرف شده است و این دوچرخه به طور کامل بازبینی شده است.

در نسخه ۲۰۱۷ این دوچرخه مشاهده می کنید که ،چرخ ۲۷/۵ اینچی آن همراه با چرخ عقب ۱۶۰ میلی متری آن حفظ شده است ، اما دارای یک فریم جدید ، کمک فنر متفاوت و نیز هندسه ساخت مدرن است.

ویژگی های دوچرخه ONE-SIXTY 8000

در این دوچرخه اساسا از کمک فنر محوری مجازی استفاده می شود که به آن PVK می گویند. اما در سال ۲۰۱۷ کمک فنر Float Link به آن اضافه شده است. فنر این دوچرخه به جای فریم به شکل معلق نصب شده  است. این کار باعث می شود که کمک فنر از هر طرفی حمایت شود و وزن دوچرخه را پایین تر می آورد.

حتما بخوانید:   لاستیک دوچرخه هیبریدی

فریم اصلی این دوچرخه با تزریق ذرات نانو بر لایه بیرونی تقویت و مستحکم شده است. سیم ها از داخل لوله های فریم برای جلوگیری از آسیب عبور داده شده است. در  لوله پایینی یک قفس مخصوص نگهدارنده بطری آب قرار داده شده است.

وقتی صحبت از فریم آلومینیومی می شود مریدا دارای تجربه و تخصص بالایی در این زمینه است. نقطه اتکاء عقب دوچرخه از آلیاژ ۶۰۱۳ است که اجازه می دهد ضخامت دیواره لوله نازک تر شود.تا آنجا که مریدا ادعا می کند که مثلث کربنی عقب فریم به کاهش وزن دوچرخه کمک کرده است.

دوچرخه ONE-SIXTY 8000 بر روی کاغذ بسیار خوب به نظر می رسد و در جاده های کوهستانی نیز شما را نا امید نمی کند. از جاده های صولانی پر فرز و نشیب تا مسیرهای جنگلی پر از شیب ، هندسه ساخت و مشخصات هوشمندانه این دوچرخه ارزش بالایی برای خرید دارد.

با این دوچرخه احساس چالاکی خواهید داشت ، مخصوصا زمانی که نیاز به فشار به چرخ جلو برای عبور از مانع و یا تغییر مسیر دارید. سیستم کمک فنر این دوچرخه در مسیرهای خشن اجرای حرکات فنی را برای شما امکان پذیر می کند.

حتما بخوانید:   دوچرخه برقی و حقایقی شنیدنی درباره آن

ONE-SIXTY 8000 یک دوچرخه همه کاره است. چه برای صعود به قله ها و چه برای سراشیبی های دوچرخه سواری دانهیل ، شما را تنها نمی گذارد. این صحیح است که این دوچرخه یک دوچرخه بسیار سریع و فنی است. وزن کم این دوچرخه هنگام مقابله با سربالایی ها بسیار کمک کننده است.

دوچرخه ONE -SIXTY 8000 بهترین و بالاترین توانایی های خود را در معرض نمایش قرار می دهد. کمک فنر آن را کاملا چسبیده به زمین نگه می دارد. فریم آن محکم و بسته است.