زین مناسب دوچرخه چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

شاید بر این باور باشید که تنها تفاوت زین دوچرخه این است که طراحی آن برای زن و مرد فرق دارد. در واقع انتخاب یک زین مانند انتخاب یک کفش  راحت است که باید متناسب با نوع استفاده و بدن شما و کارایی آن باشد. یک زین مناسب می تواند به شما برای جلوگیری از دردهای رایج در پایین تنه کمک کند.

ویژگی زین دوچرخه

بسیاری از انواع زین دوچرخه وجود دارند اما می توان آنها را به هفت دسته تقسیم کرد. زین مسابقه که سبک و باریک هستند و بالشتک کوچکی دارند در حالی که صندلی دوچرخه کوهستان پهن و بالشتک بزرگتر است. صندلی های ژله ای که قالب بدن می شوند و ضربات را به خود جذب می کند.صندلی های چرمی گرمای بدن را جذب می کنند تا شما خنک شوید اما برای استفاده طولانی شکننده هستند.

صندلی های دو تکه که بخش بالایی آن حذف شده تا نقاط فشار را کمتر کند.صندلی های پهن بزرگتر و سنگین تر هستند .برخی هم دارای جایگزین هستند که گران تر نیز هستند اما این زین ها قابلیت تنظیم اند و به راحتی می توانید آن را  به دوچرخه متصل کنید.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری و بهبود تراکم استخوان

اگر تمایل به سریع پدال زدن دارید، شما به یک صندلی باریک تر نیاز دارید تا کمترین فاصله را با دوچرخه در هنگام ایستادن یا به جلو کشیدن بدن خود در زمان افزایش سرعت داشته باشید.

اگر شما از آن دسته از افراد هستید که گاه به گاه دوچرخه سواری می کنید، زین های پهن با لایه های اضافی بهترین گزینه برای شما هستند. استخوان نشیمنگاه به علت فرورفتگی باید محافظت شود و زین مناسب باید این نقطه از بدن شما را حمایت کند.

اگر شما تناسب اندام ندارید پاهای شما به زودی خسته می شود وبه شکل بالقوه منجر به درد در ناحیه پا می شود.اگر شما به دنبال یک دوچرخه جدید هستید  یا می خواهید بعد از مدت ها از دوچرخه خود استفاده کنید حتما ابتدا یک دور کوتاه بزنید تا ببینید که زین چگونه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *