بهترین دلیل برای داشتن ترمز دیسکی بر روی دوچرخه جاده

 ممکن است از وجود ترمز دیسکی بر روی دوچرخه جاده تعجب کنید. شاید فکر کنید که وجود این ترمز وزن دوچرخه را بالا می برد و یا موارد دیگر ذهنتان را درگیر کند. اما به خاطر داشته باشید که اصل فیزیک را نمی توان انکار کرد.

ترمزهای دیسکی تحت شرایط خاصی از ترمز های Rim جلوتر هستند. و این می تواند دوچرخه سواران جاده را متقاعد کند که چند گرم اضافه ارزش این را دارد که تنها با یک اشاره دوچرخه خود را کنترل کنید.

ترمز های دیسکی بر روی دوچرخه جاده

در مریدا ما به شکل ۱۰۰ در صد متقاعد شده ایم که ترمز دیسکی برای دوچرخه های جاده مناسب تر هستند.  ترمزهای دیسکی نقش مهمی در آینده دوچرخه های جاده دارند و در حال حاضر دوچرخه های Scultura  در تمام سطوح دارای ترمز های دیسکی هستند.

در مریدا ما با فریم کربنی CF4 برای تیم LAMPER با CF2 فریم کربنی با هندسه کم تهاجمی تر در نسخه آلومینیومی LITE است. تمام مدل ها دارای  مصوبه UCI هستند و می توانند برای مسابقات مورد استفاده قرار گیرند.

حتما بخوانید:   تکنولوژی در دوچرخه سواری (۱)

ویژگی هایی مانند محور ۱۲ میلیمتری داخلی ، Flatmount مدرن ترمز دیسکی ،فناوری Disc Cooler ، کابل یابی داخلی و سایر ویژگی ها نشان می دهد که چرا Scultura Disc چیزی بیش از یک دوچرخه جاده با ترمز دیسکی و جز بهترین دوچرخه های موجود در دنیا است.

این دوچرخه به طور کامل یک تجربه جدید و تازه را در اختیار دوچرخه سواران جاده که قبلا از طرفداران دوچرخه کوهستان و  سایکلوکراس هستند می دهد.

صندلی نازک ۱۰ میلیمتری Flex Stay که بر روی Scultura Disc قرار دارد به شکل قابل توجهی ارتعاشات و لرزش های جاده را کاهش می دهد.  ترمز دیسکی Flatmount که در عقب دوچرخه قرار دارد، با توجه به استانداردهای لازم در مثلث عقب دوچرخه به دقت جای گرفته است تا نیروی ترمز را به خوبی بر روی فریم کنترل کند.

ترمز دیسکی با تکنولوژی Disc Cooler

تکنولوژی Disc Cooler که با بهره گیری دنده آلومینیومی در اطراف زنجیر قرار دارد، حرارت تولید شده در ترمز عقب را از آن دور می کند و در نتیجه ۳۵ درصد حرارت را کاهش می دهد و ترمز را خنک می کند.

حتما بخوانید:   دوچرخه های شهری کراس

طراحی فریم پیچ و تاب دار این دوچرخه از ویژگی های آیرودینامیکی این دوچرخه است که در نسل فعلی  Scultura  بهینه سازی شده است و طراحی منحصر به فرد آن امکان جریان هوا را ایجاد می کند و سرعت را بیشتر می کند.

دوچرخه Scultura Disc نه تنها استانداردهای بالا را در طراحی و ساخت رعایت می کند بلکه جز اولین دوچرخه جاده دیسکی در تورهای جهانی است. لاستیک های ۲۸ میلیمتری این دوچرخه می توانند بیشترین کشش را ایجاد کنند و در جاده با چابکی و نرمی حرکت کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *