ترمزهای دیسکی دوچرخه

اگر از دوچرخه کوهستان و یا دوچرخه جاده با ترمز های دیسکی استفاده می کنید، با رعایت نکات زیر، به بهبود عملکرد ترمز های دیسکی دوچرخه خود کمک کنید و عمر آن ها را افزایش دهید.

لمس کردن صفحه دیسک ترمز

وقتی صفحه دیسک ترمز را لمس می کنید ، دو مشکل بوجود می آید:

  1. بعد از ترمز کردن، صفحه دیسک ها می توانند تا حد باورنکردنی داغ شوند. بنابراین لمس کردن صفحه دیسک ترمز دوچرخه بعد از اتمام دوچرخه سواری کمی خطرناک است.
  2. روغن و چربی دستان شما می تواند بر سطح صفحه دیسک به جا ماند و باعث شود ترمز به خوبی گرفته نشود، همچنین می تواند باعث شود ترمز گرفتن با سر و صدا صورت گیرد!

ریختن روغن بر روی صفحه دیسک

این اشتباه قدرت ترمز گیری دوچرخه شما را تا مدت زیادی از بین می برد و باعث آسیب ترمز می شود. اگر به طور اتفاقی روغن یا گریس یا … را بر روی صفحه دیسک ریختید، چرخ عقب را از دوچرخه جدا کنید و صفحه دیسک را با الکل و یک کهنه پارچه ای تمیز کنید.

حتما بخوانید:   ویژگی دوچرخه های مخصوص مسابقات

اگر موارد گفته شده بر روی لقمه ها یا همان صفحات ترمز ریخت،‌ بهتر است آن ها را عوض کنید. شاید با تمیز کردن سطح آن ها تا زمانی ترمز گرفتن به خوبی صورت گیرد، اما روغن به درون ماده سازنده لقمه نفوذ کرده است و پس از مدتی عمل ترمز گیری دوباره دچار مشکل خواهد شد.

اشتباه ترمز گرفتن

همزمان با اینکه چرخ دوچرخه از زمین جداست، دستگیره های ترمز را فشار دهیم و ترمز بگیریم. اگر این کار را با ترمز های دیسکی-هیدرولیکی انجام دهید و یک جدا کننده لقمه بین لقمه های ترمز دوچرخه وجود نداشته باشد، به مروز زمان آنها انقدر به هم نزدیک می شوند که دیگر نمی توانند به سر جای اولشان بازگردند.

خوشبختانه، تعمیر آن آسان است: جنباندن جداکننده لقمه ها می تواند باعث بازنشانی لقمه ها شود. اگر جداکننده سر جایش نرفت، از چیز باریک و صافی استفاده کنید (مانند یک پیچ گوشتی صاف) و پیستون ها را به بدنه ترمز برگردانید. اما بهتر است از اشتباه پیشگیری کنید و وقتی چرخ از زمین جداست ترمز نگیرید!

حتما بخوانید:   روش مونتاژ دوچرخه

ضخامت لقمه های ترمز

بررسی ضخامت لقمه های ترمز را فراموش کنیم. ترمز های دیسکی مراقبت کمی می خواهند، اما ترمز های لقمه ای نه. هر وقت که سطح لقمه ها به اندازه 2.5 میلی متر ساییده شد، صفحات را عوض کنید. در مورد ترمز دیسکی، وقتی صفحه دیسک را عوض کنید که ضخامت آن به 1.5 میلی متر رسید!

ابزار اشتباه

استفاده از ابزار یا مایعات نادرست. استفاده از روغن آشپزخانه یا سایر روغن ها برای تعمیر دوچرخه به معنای نابودی آن است. و استفاده از آنگشتان خود برای صاف کردن صفحه دیسک، یعنی …!.

بنابراین اگر می خواهید خودتان ترمز های دوچرخه تان را تعمیر کنید، همیشه بیاد داشته باشید؛ چه روغن ترمزی استفاده کنم؟ و همیشه یک آچار ترک داشته باشم، نه اینکه با انگشتانم دوچرخه را تعمیر کنم!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *