تفاوت تایر دوچرخه جاده و دوچرخه هیبریدی

استفاده از دوچرخه های هیبریدی و جاده در رفت و آمدهای شهری به شکل فزاینده ای ،رو به افزایش است. اطلاع از تفاوت های این دوچرخه ها می تواند برای دوچرخه سواران و نوع بهره برداری که می خواهند داشته باشند بسیار مفید باشد.

همیشه لاستیک های چرخ های هیبریدی با دوچرخه های جاده بسیار متفاوت است و برای جاده های ناهموار مناسب تر است. لاستیک های هیبریدی پهن تر است و ارتعاشات  را به راحتی به خود جذب می کند.

اکثر دوچرخه های جاده و دوچرخه های هیبریدی از یک اندازه چرخ ۷۰۰۰c استفاده می کنند که برای جذب ضربه ها و ارتعاشات کوچک بسیار مناسب است. اندازه تایر یک چرخ ۷۰۰c  از لبه داخلی آن اندازه گیری می شود. قطر این تایر ها ۶۲۲ میلی متر است. دوچرخه جاده معمولا لاستیک های نازک تری نسبت به دوچرخه های هیبریدی دارند.

رینگ دوچرخه های هیبریدی قابلیت جا دادن تایر های پهن تر را دارند و فریم و دوشاخ نیز به گونه ای است که این تایر ها را پشتیبانی می کند.

حتما بخوانید:  نکات کلیدی در انتخاب تجهیزات دوچرخه سواری

 لاستیک های دوچرخه هیبریدی  با آج های خاص برای دوچرخه سواری در پیاده رو و سطوح جاده طراحی شده است. این لاستیک ها معمولا دارای یک نوار مرکزی برای چسبندگی بیشتر در سطوح مختلف هستند تا در جاده های خیس و خاکی عملکرد بالاتری داشته باشند. آج های این دوچرخه کنترل بهتری را نسبت به دوچرخه های جاده دارند.

لاستیک های دوچرخه هیبریدی بسیار پهن تر از دوچرخه های جاده است که در تغییر عملکرد دوچرخه بسیار نقش دارند. لاستیک های پهن ، سطح تماس بالاتری با  زمین دارند و این ویژگی موجب می شود تا چسبندگی بالاتری با زمین داشته باشد.

لاستیک های بزرگ ، سواری نرم تر

لاستیک های دوچرخه هیبریدی ارتعاشات و لرزش ها را به شکل موثرتری به خود جذب می کند. از اشکالاتی که در دوچرخه هیبریدی وجود دارد این است که پهن بودن لاستیک منجر به افزایش وزن دوچرخه می شود و افزایش سرعت در این دوچرخه نسبت به دوچرخه های جاده ، کندتر صورت می گیرد.

حتما بخوانید:  چگونه شانژمان دوچرخه را تمیز کنیم؟

به هر حال از مزایای این دوچرخه کنترل بالا وراحتی است. و می تواند یک انتخاب ایده آل برای  رفت وآمد های شهری و گاه به گاه شما باشد.