تفاوت تایر دوچرخه جاده و دوچرخه هیبریدی

استفاده از دوچرخه های هیبریدی و جاده در رفت و آمدهای شهری به شکل فزاینده ای ،رو به افزایش است. اطلاع از تفاوت های این دوچرخه ها می تواند برای دوچرخه سواران و نوع بهره برداری که می خواهند داشته باشند بسیار مفید باشد.

همیشه لاستیک های چرخ های هیبریدی با دوچرخه های جاده بسیار متفاوت است و برای جاده های ناهموار مناسب تر است. لاستیک های هیبریدی پهن تر است و ارتعاشات  را به راحتی به خود جذب می کند.

مطالعه بیشتر : دوچرخه مناسب هیبریدی

تفاوت تایر دوچرخه جاده و دوچرخه هیبریدی

اکثر دوچرخه های جاده و دوچرخه های هیبریدی از یک اندازه چرخ 7000c استفاده می کنند که برای جذب ضربه ها و ارتعاشات کوچک بسیار مناسب است. اندازه تایر یک چرخ 700c  از لبه داخلی آن اندازه گیری می شود. قطر این تایر ها ۶۲۲ میلی متر است. دوچرخه جاده معمولا لاستیک های نازک تری نسبت به دوچرخه های هیبریدی دارند.

حتما بخوانید:   بهترین دلیل برای داشتن ترمز دیسکی بر روی دوچرخه جاده

رینگ دوچرخه های هیبریدی قابلیت جا دادن تایر های پهن تر را دارند و فریم و دوشاخ نیز به گونه ای است که این تایر ها را پشتیبانی می کند.

مطالعه بیشتر : تفاوت میان دوچرخه کوهستان و دوچرخه جاده

 لاستیک های دوچرخه هیبریدی با آج های خاص برای دوچرخه سواری در پیاده رو و سطوح جاده طراحی شده است. این لاستیک ها معمولا دارای یک نوار مرکزی برای چسبندگی بیشتر در سطوح مختلف هستند تا در جاده های خیس و خاکی عملکرد بالاتری داشته باشند. آج های این دوچرخه کنترل بهتری را نسبت به دوچرخه های جاده دارند.

لاستیک های دوچرخه هیبریدی بسیار پهن تر از دوچرخه های جاده است که در تغییر عملکرد دوچرخه بسیار نقش دارند. لاستیک های پهن ، سطح تماس بالاتری با  زمین دارند و این ویژگی موجب می شود تا چسبندگی بالاتری با زمین داشته باشد.

مطالعه بیشتر : تفاوت میان دوچرخه های کوهستان

لاستیک های بزرگ ، سواری نرم تر

لاستیک های دوچرخه هیبریدی ارتعاشات و لرزش ها را به شکل موثرتری به خود جذب می کند. از اشکالاتی که در دوچرخه هیبریدی وجود دارد این است که پهن بودن لاستیک منجر به افزایش وزن دوچرخه می شود و افزایش سرعت در این دوچرخه نسبت به دوچرخه های جاده ، کندتر صورت می گیرد.

حتما بخوانید:   از فروشنده های دوچرخه چه بپرسیم ؟ (قیمت واقعی دوچرخه شما چند است)

به هر حال از مزایای این دوچرخه کنترل بالا و راحتی است. و می تواند یک انتخاب ایده آل برای  رفت وآمد های شهری و گاه به گاه شما باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *