تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه 2

اگر تا به حال پوشیدن  لباس جنس مخالف را امتحان کرده باشید به راحتی به درک درستی از تفاوت در اندام های زنان و مردان می رسید. به عنوان یه خانم تا به حال یک پیراهن مردانه پوشیده اید؟ شرط میبندم که دقیقا شبیه جادوگر شهراُز شده اید!! یا حتی آقایون اگه یکبار پوشیدن یک تی شرت زنانه را امتحان کرده باشند، فرقی با یک ظرف سالاد وکیوم شده ندارند!

ساختارمتفاوت اندام زنان و مردان بسیار متفاوت است؛ و واین تفاوت عمده در طراحی دوچرخه های زنانه و مردانه نیز وجود دارد. انتخاب یک دوچرخه مناسب، ورزش دوچرخه سواری را لذت بخش تر می کند و موجب افزایش تاثیرات مفید دوچرخه سواری بر سلامت جسمی  می شود.

در کراس چرخ راجع به  تفاوت دوچرخه زنانه و مردانه در سه جز اصلی دوچرخه که عبارت اند از بدنه دوچرخه، زاویه میله زین و میله بالایی و طول قامه دوچرخه در ساختار دوچرخه های خانم ها و آقایان صحبت کردیم؛ در اینجا به سایر اجزاء دوچرخه می پردازیم که عبارتند از:

  1. فرمان دوچرخه
  2. دسته دوچرخه
  3. زین یا صندلی دوچرخه
حتما بخوانید:   دوچرخه ی جاده مناسب برای خانم ها

فرمان دوچرخه

مردان نسبت به زنان شانه های پهن تری دارند، پس طبیعتا فرمان در دوچرخه آقایان پهن تر از دوچرخه خانم هاست و نسبت به فرمان دوچرخه زنانه پائین تر قرار دارند.

دسته فرمان دوچرخه

دسته دوچرخه دارای سایزهای متفاوتی است. در دوچرخه های زنانه ، دسته دوچرخه در فرمان کوچکتر است تا در دستان کوچک خانم ها راحت تر جا بگیرد.

و در مدل های دوچرخه مردانه دسته فرمان بزرگتر است تا برایشان راحت تر و قابل کنترل تر باشد.

زین یا صندلی

در بیشتر برند های ارزان موجود در بازار، تفاوت جنسیتی در ساخت زین دوچرخه رعایت نمی شود و برای دوچرخه زنانه و مردانه یک نوع صندلی استفاده می شود که شاید در مسیر کوتاه این تفاوت احساس نشود؛ اما برای دوچرخه سواری طولانی مدت اذیت کنده و مضر است.

اما در دوچرخه های تخصصی تر که قیمت دوچرخه ها نیز در آن متفاوت است، زین های دوچرخه زنانه پهن تر است تا نسبت به لگن و استخوان نشسته راحتی بیشتری داشته باشد.

حتما بخوانید:   Merida Scultura 6000 دوچرخه سرعتی سال

در صورتی که در دوچرخه های مردانه صندلی کشیده تر و باریک تر است. در صندلی های با کیفیت، عموما یک فاصله خالی بین صندلی وجود دارد تا به لگن فشار کمتری وارد شود.

تمام این تفاوت ها در طراحی انواع دوچرخه های کوهستان، دوچرخه شهری، دوچرخه جاده و حتی دوچرخه های برقی رعایت می شود ؛ تنها با آگاهی بیشتر از انواع دوچرخه می توانی دوچرخه مناسب خود را خریداری کنید.

برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از انواع دوچرخه ها می توانید با کارشناسان ما در کراس چرخ تماس بگیرید.

این پست را با دوستان دوچرخه سوارتان به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *