تفاوت میان دوچرخه های کوهستان

هر چند تمام دوچرخه های کوهستان برای آفرود طراحی شده اند،  ولی در قیمت،وزن،سیستم کمک فنر،نوع ترمز ها متفاوت هستند.هنگام خرید نرمی و راحتی دوچرخه کوهستان  و مسیری را که می خواهید در آن دوچرخه سواری کنید را در نظر داشته باشید.

مطالعه بیشتر :تفاوت میان دوچرخه جاده و کوهستان

ترمزها

دوچرخه های کوهستان یا ترمز دیسکی دارند یا ترمز طوقه ایترمز های دیسکی در دوچرخه های کوهستان ، گران قیمت ترند اما کیفیت بهتری دارند و عملکردشان سریع تر است. ترمز های طوقه ای دوچرخه کوهستان ارزان تر هستند، ولی ممکن است در باران و گل و لای عملکردی ضعیف داشته باشند.اگر نمی دانید کدام ترمز را انتخاب کنید،هر دو را امتحان کنید.

مطالعه بیشتر : چگونه دوچرخه مناسب کوهستان انتخاب کنیم؟

کمک فنر

دوچرخه هایی که یک کمک فنر دارند از نظر وزنی و قیمتی به صرفه ترند اما بعضی از دوچرخه سواران نسبت به دوچرخه هاییcrosscycle mtb mountain bike که دو کمک فنر دارند،مراقبت نمی کنند. همانطور که در مورد کمک فنر در دوچرخه های کوهستان گفتیم،دوچرخه های تریل، تعمیرات کمتری لازم دارند و نسبت دوچرخه های کوهستان که 2 کمک فنر دارند،برای دوچرخه سواری در جاده مناسب ترند.

حتما بخوانید:   تعویض لقمه ی V_BRAKE

چرخ ها

دوچرخه های کوهستان دارای لاستیک های برآمدگی دار هستند.بیشتر دوچرخه های کوهستان دارای لاستیک های 26 اینچی هستند اما بعضی از آن ها هم لاستیک های 29 اینچی دارند.

این لاستیک های بزرگ تر برای مواقعی خوب هستند که می خواهید از موانعی همچون سنگ ها و صخره ها عبور کنید.

دوچرخه سواران قد بلند ممکن است لاستیک های بزرگ تر را انتخاب کنند چون برای آنها مناسب تر است. یکی از فواید لاستیک های کوچکتر چرخش سریع آن هاست که متناسب برای مسیرهای پیچ در پیچ یا پیست های دایره ای هستد.

مطالعه بیشتر : چگونه سایز فریم مناسب دوچرخه کوهستان را انتخاب کنیم؟

مواردی دیگر

دوچرخه های کوهستان قیمتی بین1،200،000 تومان تا 6،000،000 تومان دارند. دوچرخه هایی که گران قیمت هستند نسبت به دوچرخه های ارزان تر،سبک تر هستند. اگر شما در دوچرخه سواری کوهستان تازه کار هستید،قبل از خرید دوچرخه ای گران قیمت،مدل های مختلف آن را امتحان کنید.

حتما بخوانید:   زیبایی،سرعت، راحتی با دوچرخه های مریدا 2016

با ما در اینستاگرام همراه شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *