تفاوت چرخ های سایکلوکراس و دوچرخه جاده

مسابقات سایکلو کراس در واقع شکل توسعه یافته ای از دوچرخه سواری جاده است که در تعطیلات فصل دوچرخه سواری شکل گرفت. برای سایکلو کراس باید مهارت های دوچرخه سواری کراس کانتری و دوچرخه سواری جاده را با هم داشته باشید و این کار باعث افزایش  مهارت های دوچرخه سواری شما می شود.

چرخ های دوچرخه سایکلوکراس و جاده عموما یکسان هستند چون هردو شامل فعالیت های جاده و آفرود می شوند؛ اما لاستیک های آفرود از لاستیک های جاده بسیار متفاوت تر است.

سایکلو کراس یک ورزش ترکیبی است که در آن لاستیک مناسب می تواند تفاوت بالایی را در عملکرد دوچرخه سوار ایجاد کند.

مبانی و اساس دوچرخه سواری سایکلو کراس

رشته سایکلو کراس شامل یک مسیر یک معولا شامل ۱/۵ تا ۲ مایل پیچ است و ترکیبی از آسفالت،‌جاده های خاکی ، سنگفرش و جاده های آفرود می باشد.برخی موانع در سایکلو کراس نیاز به این دارند تا به سرعت از دوچرخه پایین بپرید و آن موانع را رد کنید و یا با دوچرخه از روی آنها عبور کنید.به همین دلیل توانای شما بر روی پدال و خارج از آن بسیار اهمیت دارد تا بتوانید عکس العمل های درست را نشان دهید، از ایجاد ترافیک در مسیر و افتادن بر روی سایر دوچرخه سواران نیز با توانایی درست جلوگیری می کنید.

حتما بخوانید:  خرید دوچرخه مناسب

برخی از مراحل در این رشته دوچرخه سواری شامل بخش های کوتاه ، گل آلود و شیب دار است که تقریبا سوار بودن بر روی دوچرخه را غیر ممکن می کند.در برخی از مسیرها نیز با صخره ،گذر رودخانه  و مسیرهای تکنیکی روبرو هستید.ترکیبی از دوچرخه سواری ، پرش ، عبور از موانع، حمل دوچرخه و به طور کلی تکاپوی بالای این رشته از دوچرخه سواری آن را بسیار جذاب کرده است.

چرخ های ۷۰۰c

دوچرخه های سایکلو کراس در مدل فریم ،ترمز و تنظیمات شانژمان عقب به طور کلی با دوچرخه های جاده بسیار فرق می کند . چرخ های سایکلو کراس با دوچرخه های جاده با چرخ سایز ۷۰۰c‌مطابقت دارند و تفاوت بین این دو دوچرخه را در واقع لاستیک ها هستند که ایجاد می کنند.

لاستیک های دوچرخه جاده

دوچرخه سواری بیشتر مربوط به دوچرخه سواری بر روی سطوح صاف مثل آسفالت و بتن است. لاستیک دوچرخه جاده نرم و دارای آج های بسیار کوچک است. از ویژگی های این مدل دوچرخه این است که سطح تماس کمتری با زمین دارد که موجب سرعت بالاتر می شود.

حتما بخوانید:  دوچرخه های کوهستان کراس

این لاستیک ها با یک اینچ پهنا هستند که باید با فشار بالاتر باد لاستیک باشد.

لاستیک های دوچرخه سایکلو کراس

چون دوچرخه سایکلو کراس مسیرهای  بسیار متفاوتی را پیش رو دارد،نیاز به لاستیکی دارید که در حالی که هم حالت آیرودینامیکی دارد ، کشش لازم را برای داشتن اصطحکاک مورد نیاز داشته باشید.

لاستیک هایی با پهنای ۳۲ تا ۳۴ میلیمتری برای این دوچرخه بسیار ایده‌آل است. این تایر باید مقداری آج نیز داشته باشند.