تفاوت چرخ های دوچرخه سایکلوکراس و دوچرخه جاده

تا حالا به تفاوت چرخ های دوچرخه سایکلو کراس و دوچرخه  جاده توجه کرده اید؟

مسابقات سایکلو کراس در واقع شکل توسعه یافته ای از دوچرخه سواری جاده است که درفصل تعطیلات دوچرخه سواری شکل گرفته است. برای دوچرخه سواری سایکلو کراس باید مهارت های دوچرخه سواری کراس کانتری و دوچرخه سواری جاده را با هم داشته باشید و این کار باعث افزایش  مهارت های دوچرخه سواری شما می شود.

چرخ های دوچرخه سایکلوکراس و جاده عموما یکسان هستند چون هردو شامل فعالیت های جاده و آفرود می شوند؛ اما لاستیک های آفرود از لاستیک های جاده بسیار متفاوت تر است.

سایکلو کراس یک ورزش ترکیبی است که در آن لاستیک مناسب می تواند تفاوت بالایی را در عملکرد دوچرخه سوار ایجاد کند.

تفاوت چرخ های دوچرخه سایکلو کراس و دوچرخه جاده

مبانی و اساس دوچرخه سواری سایکلو کراس

رشته دوچرخه سواری سایکلو کراس شامل یک مسیر ، شامل ۱/۵ تا ۲ مایل پیچ است و ترکیبی از آسفالت،‌جاده های خاکی ، سنگفرش و جاده های آفرود می باشد.

حتما بخوانید:   دوچرخه MERIDA SCULTURA 6000 DISC

برخی موانع در سایکلو کراس نیاز به این دارند تا به سرعت از دوچرخه پایین بپرید و آن موانع را رد کنید و یا با دوچرخه از روی آنها عبور کنید.به همین دلیل توانای شما بر روی پدال و خارج از آن بسیار اهمیت دارد تا بتوانید عکس العمل های درست را نشان دهید، از ایجاد ترافیک در مسیر و افتادن بر روی سایر دوچرخه سواران نیز با توانایی درست جلوگیری می کنید.

برخی از مراحل در  دوچرخه سواری سایکلوکراس شامل بخش های کوتاه ، گل آلود و شیب دار است که تقریبا سوار بودن بر روی دوچرخه را غیر ممکن می کند.در برخی از مسیرها نیز با صخره ،گذر رودخانه  و مسیرهای تکنیکی روبرو هستید.ترکیبی از دوچرخه سواری ، پرش ، عبور از موانع، حمل دوچرخه و به طور کلی تکاپوی بالای این رشته از دوچرخه سواری آن را بسیار جذاب کرده است.

چرخ های 700c

دوچرخه های سایکلو کراس در فریم،ترمز و تنظیمات شانژمان عقب با دوچرخه های جاده بسیار فرق می کند . چرخ های سایکلو کراس با دوچرخه های جاده با چرخ سایز 700c‌مطابقت دارند و تفاوت بین این دو دوچرخه را در واقع لاستیک ها هستند که ایجاد می کنند.

حتما بخوانید:   هیجان انگیزترین مسیرهای دوچرخه سواری در دنیا

لاستیک های دوچرخه جاده

دوچرخه سواری جاده ، بیشتر مربوط به دوچرخه سواری بر روی سطوح صاف مثل آسفالت و بتن است. لاستیک دوچرخه جاده نرم و دارای آج های بسیار کوچک است. از ویژگی های این مدل دوچرخه این است که سطح تماس کمتری با زمین دارد که موجب سرعت بالاتر می شود.

این لاستیک ها با یک اینچ پهنا هستند که باید با فشار بالاتر باد لاستیک باشد.

لاستیک های دوچرخه سایکلو کراس

چون دوچرخه سایکلو کراس مسیرهای  بسیار متفاوتی را پیش رو دارد،نیاز به لاستیکی دارید که در حالی که هم حالت آیرودینامیکی دارد،کشش لازم را برای داشتن اصطحکاک مورد نیاز داشته باشید.

لاستیک هایی با پهنای ۳۲ تا ۳۴ میلیمتری، برای این دوچرخه بسیار ایده‌آل است. این تایر باید مقداری آج نیز داشته باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *