تکنولوژی در دوچرخه سواری (۱)

تکنولوژی در دنیای دوچرخه چیزی نیست که مانند کورسویی از امید در دنیای مهندسان باشد. این تکنولوژی در دسترس شماست و تننها کافیست که به درستی آن را بیابید.

در اینجا پنج تکنولوژی برتر را به شما معرفی می کنیم و استفاده از آن را توضیح خواهیم داد.

لباس هایی که هیدراته بودن بدن را نشان می دهد

هیدراته بودن بدن شما در هر زمانی به معنی داشتن تعادل است. هیدارته بودن بدن یعنی نوشیدن مایعات و آب فراوان. همیشه سعی کنید که قبل از اینکه احساس تشنگی کنید آب بنوشید. آب زیاد بنوشید تا احساس کنید که بدنتان از آب اشباع شده است.

 اما دیگر لازم نیست که هیدراته بودن بدنمان را کنترل کنیم. چون به زودی لوازم جانبی و دوچرخه و لباس های دوچرخه سواری به سنسورهایی مجهز می شوند که به شما برای نوشیدن آب هشدار میدهد.

این سنسورها مقاومت ظاهری بدن شما را آنالیز می کند. این روش تقریبا شبیه روشی است که در چند دهه ی خیر  برای آنالیز بدن از آن استفاده می شود و به آن body composition می گویند.

حتما بخوانید:  دوچرخه MERIDA BIG SEVEN 300

در این روش یک جریان الکتریکی خفیف از پوست شما عبور می کند و با بدن تماس برقرار می کند و میزان آب بدن را کنترل کرده و در صورت نیاز به نوشیدن آب،شما را آگاه می کند.

در حال حاضر این تکنولوژی قابل دسترس است و با تائید پزشک به راحتی بر روی لباس،کلاه ،دستکش و فرمان نصب می شود. تکنولوژی BIVA در سال ۲۰۱۴ در مسابقات دوچرخه سواری ایتالیا توسط گروهی از دوچرخه سواران مورد استفاده قرار گرفت. و در سال ۲۰۱۶ در فرانسه این تکنولوژی به نمایش گذاشته شد.