تکنولوژی در دوچرخه سواری (۳)

در دنیای کامل امروزی تنها چیزی که مانع ادامه دوچرخه سواری می شود ،خستگی است. اگر تمریناتی که به اسم دوپینگ مغزی معروف هستند انجام شود ،از خستگی جلوگیری می شود و ادامه مسیر طولانی تری را ممکن می کند.

دوپینگ مغزی چیست؟

برخی از تحقیقات در سال ۲۰۱۳ نشان داد که در یک آزمایش صورت گرفته بعد از ۱۰ دقیقه تحریک مغز نتایج رضایت بخشی را دریافت کردند. تحریک الکترود های مغز که وظیفه کنترل پاها را بر عهده دارندمنجر به افزایش قدرت و استقامت پاها و در نتیجه افزایش کارایی دوچرخه سوار می شوند.

تکنولوژی و دوچرخه سواری

امروزه دانشمندان ورزشی در صدد آزمایشات گوناگون بر مغز هستند تا با تحریک آن بر عملکرد دوچرخه سواران و جلوگیری از خستگی زودرس تاثیر بگذارند. در این آزمایشات دوچرخه سواران با نشستن بر روی دوچرخه های ثابت که به TDCS مجهز شده اند، دیرتر از زمان همیشگی خستگی را تجربه می کنند.

حتما بخوانید:   دوچرخه کوهستان BIG.SEVEN XT

دوپینگ مغزی تاثیر فیزیولوژیکی بر مغز نمی گذارد. تعداد ضربان قلب و سطح آزمایش در هر دو گروه مورد آزمایش یکسان است.این کار صرفا درک فرد از خستگی را تغییر می دهد.

دوپینگ فیزیولوژیکی منجر به اعتیاد بدن ورزشکار می شود و عوارض غیر قابل جبران و نیز محرومیت از شرکت در مسابقات را به همراه دارد.اما دوپینگ مغزی تنها خستگی شما را دورتر و تنها بر درک شما از خستگی تاثیر می گذارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *