جلوگیری از آسیب دیدگی در دوچرخه سواری

آیا تابه حال هنگام پدال زدن بر روی دوچرخه، یا بالا رفتن از بلندی یا انجام تمرینات پر شدت درد ناگهانی و شدیدی را در ناحیه پایین نرمه ساق پا یا پشت قوزک پا احساس کرده اید؟

اگر جواب مثبت است با ما همراه باشید تا با ارائه کشش های ساده، آشیل پای شما را از آسیب و مصدومیت دور نگه داریم. در بیشتر مواقع دلیل اصلی این نوع مصدومیت ها در دوچرخه سواری، پارگی یا کشش بیش از حد تاندون آشیل است – این نوع کشش مفرط می تواند در حین دوچرخه سواری برای فرد دوچرخه سوار ایجاد شود.

انجام حرکات کششی در بازه های زمانی تنظیم شده می تواند کمک زیادی به شما برساند و از پارگی بافت های ریز آشیل جلوگیری کند. علاوه بر آن، کشش جریان خون را به ناحیه مربوطه افزایش می دهد و سطح بهبود فیزیکی تاندون ها را بالا می برد.
این حرکات ساده کششی را در برنامه ورزشی روزانه خود قرار دهید تا آشیل پای خود را انعطاف پذیر تر،‌ و برای دوچرخه سواری آماده تر نگه دارید:

حتما بخوانید:   مهارت های اولیه در دوچرخه سواری (۲)

تمرین اول

کفش های خود را از پا دربیاورید و رو به دیوار بایستید، طوری که تقریبا کمتر از طول یک دست با دیوار فاصله داشته باشید. در همین حین،‌ نوک پای خود را به دیوار گذاشته و پای خود را به سمت بالا متمایل کنید، طوری که فقط پاشنه با زمین در تماس باشد.

در این حرکت پا باید کاملا کشیده شده باشد. سپس، به آرامی قفسه سینه خود را به سمت دیوار بیاورید تا کشش مطلوبی را در پشت ساق پا احساس کنید. 30 ثانیه صبر کنید و حرکت را با پای دیگر نیز تکرار کنید. این کشش تاثیر زیادی بر بهبود پدال زدن در حین دوچرخه سواری دارد و کیفیت دوچرخه سواری را ارتقاء می دهد.

تمرین دوم

بر لبه یک پله بایستید و پاشنه پای راست را از پله جدا کنید و به سمت پایین متمایل کنید، طوری که پنجه پا هنوز در تماس با پله باشد (اگر این کار دردناک بود کار را متوقف کنید زیرا تاندون پای شما دچار آسیب جدی شده است).

حتما بخوانید:   پیشگیری از صدمات ناشی از دوچرخه سواری

30 ثانیه صبر کنید، دوباره پاشنه را بالا بیاورید. این کار را با پاشنه پای دیگر نیز انجام دهید. این تمرین را در بازه های زمانی متنوع در طول یک روز انجام دهید تا عملکرد شما در حین دوچرخه سواری بهبود پیدا کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *