جلوگیری از درد دست هنگام دوچرخه سواری

اگر احساس می کنید که هنگام دوچرخه سواری انگشتان شما بی حس شده است ، باید بدانید که این بخشی از دوچرخه سواری است. بسیاری از دوچرخه سواران از مبتدی تا حرفه ای از بی حسی و ناراحتی در قسمت مچ دست رنج می برند.

بی حسی های گاه به گاه در دوچرخه سواری امری عادی است ؛ که با ماساژ دادن و تکان دادن دست می توان بعد از آن بر روی نقطه درد تمرکز کرد. برخی از ناراحتی های دست هنگام دوچرخه سواری عادی نیستند. به این منظور که به راحتی می تواند با اندازه دوچرخه ، فاصله زین تا فرمان اندازه فرمان و لرزش زیاد فرمان ، ارتباط داشته باشد.

اهرم تعویض دنده را چک کنید

به طور جدی به جای قرارگیری اهرم تعویض دنده دقت کنید.حتی اگر تمام قسمت های دوچرخه شما فیکس باشد،  جای نامناسب اهرم تعویض دنده می تواند موجب شود که به انگشتان و موافصل خود فشار بیشتری وارد کنید و به دست آسیب وارد کنید.

حتما بخوانید:   یک دوچرخه سواری توریستی طلایی

پس به طور قطع اهرم ترمز و دنده باید در جایی باشد که به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. اگر یک دوچرخه سوار کوهستان هستید، مطمئن شوید که اهرم ترمز شما ثابت است تا با دستکش خود هم بتوانید به راحتی آن را بگیرید.

فرمان را به درستی بگیرید

درست گرفتن فرمان در دوچرخه سواری اهمیت بالایی دارد.یعنی هنگام گرفتن فرمان باید با پنج نقطه دست شما تماس داشته باشد. شما همیشه هنگام دوچرخه سواری با دسته فرمان در تماس هستید پس خیلی مهم است که فرمان به طور کامل با دست در تماس باشد و دست ها راحت باشند. یک دسته فرمان خوب بهه راحتی دوچرخه سوار را حمایت می کند و سبک سواری شما معین می کند که چگونه باید آن را بگیرید.

یک دوچرخه سوار کراس کانتری در جاده ممکن است کمترین تماس را با فرمان داشته باشد و به یک پلت فرم سبک نیاز داشته باشد. در صورتی که دوچرخه سوار کوهستان در سرازیری ها به شکل محکم تری دسته ها را می گیرد.

حتما بخوانید:   مهارت های دوچرخه سواری (۱)

حرکت دادن دست ها

بهترین کاری که هنگام ایجاد بی حسی در دست ها می توانید انجام دهید تکان دادن دست هاست. دستانتان را به اطراف تکان دهید. این کار نه تنها به بهبود درد کمک می کند،چون شما به یک نقطه فشار وارد نمی کنید، بلکه با افزایش جریان خون کمک می کند تا بی حسی ایجاد نشود و یا از بین برود. وضعیت دست خود را بر روی فرمان تغییر دهید و از نقاط مختلف فرمان استفاده کنید.

پیگیری درمان

اگر درد دست شما تا قبل از ۵ مایل سواری شما شروع شود ، طبیعی نیست و حتما باید به پزشک مراجعه کنید. چون این درد طبیعی نیست.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *