حقایقی جالب در مورد دوچرخه های کوهستانی

دوچرخه سواری کوهستان یکی از ورزش های هیجان انگیز برای ماجراجویان است. دوچرخه سواری در کوهستان و مسیرهای پرچالش و بکر حقایقی هم در دل دارد. دوچرخه سواری کوهستان به رشته های مخاطره آمیز و مهیجی چون دانهیل، فری راید، کراس کانتری و تریال تقسیم می شود که هریک طرفداران زیادی را جذب خود کرده است. این بار در کراس چرخ می خواهیم راجع به چند حقیقت جالب در مورد رشته دوچرخه سواری کوهستان صحبت کنیم:

  1. یکی از اولین نمونه های شناخته شده به عنوان دوچرخه ی کوهستانی در سال ۱۸۹۶ بوده است که به عنوان off-road و توسط سربازان در آمریکا استفاده می شد.
  2. دوچرخه سواری کوهستانی به چندین بخش تقسیم شده است از جمله : دوچرخه سواری در مسیر های اسکی،تورهای شهری،همه ی کوهستان ها و…
  3. منبع دوچرخه سواری در کوهستان در شمال کالیفرنیا پیدا شده.این منبع در واقع شخصی بسیار علاقه مند به دوچرخه سواری بود که دوچرخه هایی را برای گشت زدن در کوهستان ها طراحی می کرد که شامل ترمز و چرخ هایی بودند که بتوان با آنها در کوهستان دوچرخه سواری کرد.
  4. آیا می دانستید تا سال ۱۹۸۳ در آمریکا طول کشید تا اینکه مسابقات دوچرخه سواری کوهستانی شکل بگیرید؟ و پس از آن هم سالها طول کشید تا دوچرخه سواری کوهستانی بین المللی شود و مسابقاتش در سر تا سر جهان هر ساله برگزار شود.
  5. دوچرخه سواری کوهستانی اولین بار  به برنامه ی تابستانی المپیک در سال ۱۹۹۶ در بازی های آتلانتا پیوست.
  6. مرتفع ترین مسابقه ی دوچرخه سواری کوهستان در جهان، “the yak attack” است که در نِپال برگزار می شود و از سخت ترین مسیر ها در هیمالیاست.
  7. بزرگترین مسابقه ی دوچرخه سواری کوهستان(بزرگ از لحاظ تعداد شرکت کنندگان آن) “Bike beinerrittet” که ۹۵ کیلومتر است و هر ساله در نروژ برگزار می شود.
حتما بخوانید:  مقایسه دوچرخه های سایکلو کراس با دوچرخه های کوهستان

اگر این پست برایتان جالب بوده است، آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.