حقایقی جالب در مورد دوچرخه

چندی پیش در کراس چرخ حقایقی را در مورد دوچرخه های کوهستان گفتیم و در این پست می خواهیم حقایقی جالب در مورد دوچرخه ها به شما بگوییم و شما را شگفت زده کنیم.جالب است که دوچرخه های مدرن زیاد هم نسبت به 100 سال پیش تفاوتی نکرده اند، ولی در این بین چیز های عجیب و غریبی هم هستند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

 1. قبل از سال 1840 میلادی دوچرخه ها قامه نداشتند تا اینکه فردی بنام مک میلان اولین دوچرخه ی مدرن را ساخت که همچنین شامل طوقه های آهنی هم بود ولی این دوچرخه موفق نبود.
 2. رشد دوچرخه ها با شروع انقلاب اتومبیل ها با کاهش روبه رو شد چون دیگر دوچرخه سواری خطرناک تر می شد.واقعا چه کسی فکرش را می کرد؟!! قبل از اینکه دوچرخه های ایمن امروزی را داشته باشیم و قبل از اختراع چرخ دنده ها،قامه و پدال ها بر روی چرخ جلویی قرار داشتند و برای افزایش سرعت،چرخ های جلویی تا 164 اینچ پهن تر شدند.crosscycle longest tandem bike
 3. طولانی ترین دوچرخه ی چند نفری دنیا بالای 20 متر داشت و 35 نفر می توانستند سوار آن شوند.این دوچرخه در تاریخچه ی ایده های مسخره ثبت شده است.
 4. در دنیا یک بیلیون دوچرخه وجود دارد،تقریبا چیزی بیشتر از 2 برابر تعداد اتومبیل ها.هر ساله 50 تا 100 میلیون دوچرخه ی جدید وارد بازار ها می شود.
 5. شما می توانید 15 دوچرخه را در فضایی که یک ماشین می گیرد،پارک کنید.
 6. 25%مسافت های طی شده در 2 کیلومتری خانه اند،50% هم زیر 5 کیلومتری خانه اند،که بهترین مسافت برای دوچرخه سواری است و بالای 90% هم زیر 15 کیلومتر هستند.
 7. دوچرخه سواری به مدت 3 ساعت یا 30 کیلومتر در هر هفته،ریسک حمله ی قلبی و سکته را نصف می کند.crosscycle bike funny
 8. پر سرعت ترین دوچرخه سوار یک آمریکایی به نام جان هوارد بود که با دوچرخه اش با سرعتی نزدیک به 250 کیلومتر در ساعت با فشار هوای یک اتومبیل خاص، سواری کرد.البته او از این کار جان سالم به در برد تا داستانش را برای بقیه تعریف کند.
 9. در مقایسه با اتومبیل،یک مسافت 16 کیلومتری در روز می تواند برای یک دوچرخه سوار چیزی در حدود 40 هزار تومان پس انداز کند.
 10. داشتن یک دوچرخه،سالانه 20 برابر کمتر از داشتن یک اتومبیل هزینه دارد. دوچرخه مفید ترین وسیله ی نقلیه ی شناخته شده است.
 11. یک انسان بر روی یک دوچرخه بسیار کارآمد تر است نسبت به زمانی که از دیگر وسایل نقلیه استفاده می کند.
 12. تحقیقات نشان داده اند که سه برابر کردن تعداد دوچرخه سواران در خیابان ها موجب نصف شدن تصادف با دوچرخه ها می شود. پس بیایید دوچرخه های بیشتری را وارد خیابان ها کنیم تا برای همه ی ما ایمن تر باشد.
حتما بخوانید:   زین و قفل در یک دوچرخه

با ما در اینستاگرام همراه شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *