در طول تمرینات دوچرخه سواری چه بخوریم؟

هر آنچه که در طول تمرینات دوچرخه سواری می خورید باید آینه ای از آنچه که در برنامه ورزشی شما درباره ی تغذیه بوده است، باشد. دانستن اینکه آنچه در طول دوچرخه سواری مصرف می کنید مبنای اساسی یادگیری تغذیه شماست.

برخی تنها با ژل انرژی زا و نوشیدنی تحمل می کنند و برخی دیگر حتماً باید معده خود را با مواد غذایی واقعی مانند بیسکویت، ساندویچ یا میوه پر کنند. این یک فرآیند ذهنی است و معمولاً یک دوره آزمون و خطا است و در نهایت فکر کنید درباره اینکه به شکل معمول چگونه خود را تقویت می کنید تا بتوانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

اهمیت ادامه دادن یک سبک زندگی سالم در طول فیتنس روزانه کلید اطمینان شماست تا بدانید که از تمرینات خود بهره کافی می برید چون بدن شما به ترکیبی از تغذیه و سبک زندگی سالم نیاز دارد.

اطلاعات زیادی در این باره وجود دارد که گاهی می توانند گیج کننده باشند اما بیان برخی از مهم ترین آنها به طور خلاصه می توانند کمک کننده باشد.

حتما بخوانید:   کافئین برای دوچرخه سواران

بدن ما یک کارخانه شیمیایی پیچیده است و همه فرآیندهای درون بدن ما به تغذیه احتیاج دارد که به ما انرژی بدهد و بعد از آن انرژی را از طریق چربی، کربوهیدرات و پروتئین انتقال می دهد.

راهی که می تواند بسیار مفید و سودمند باشد توجه به کیفیت غذا بیشتر از کمیت آن است. تیم های دوچرخه سواری برتر دنیا مانند اسکای (sky) به این صورت در برنامه غذایی دوچرخه سواران تعادل ایجاد می کنند که تمرکز آن ها بیشتر بر کیفیت مواد مغذی است و هنگام تمرینات متخصصان تغذیه سخت در تلاشند تعادل ایجاد کنند که تمرکز آنها بیشتر بر کیفیت مواد مغذی است و هنگام تمرینات متخصصان تغذیه سخت در تلاشند تا مطمئن شوند که دوچرخه سواران در غذای روزانه خود به مقدار کافی سبزیجات، میوه، ماهی، مرغ، گوشت و کربوهیدرات مصرف کرده اند. همچنین خوردن غلات در غذاهایی چون برنج، نان و پاستا ویتامین و کربوهیدرات را به اندازه تأمین می کند.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری و ریکاوری

از اساسی ترین و مهم ترین قواعد یک برنامه غذایی خوب این است که دوچرخه سوارها از یک برنامه ساده غذایی شروع کنند و غذاهای اصلی میل کنند تا بتوانند تمام فواید و انرژی که می خواهند از غذا بگیرند.

اگر دوچرخه سواران و اکثر مردم از الگوی وعده های بیشتر غذایی با مقدار کمی غذا پیروی کنند که نمونه بارزی از مثل “کم بخور و همیشه بخور” است، به جای اینکه 3 وعده غذا در طول روز مصرف کنند، این کار می تواند در تمام طول روز آنان را پرانرژی نگه دارد و برای کاهش وزن مؤثرتر باشد.

برنامه غذایی ایده آل من در طول روز بسیار ساده و مؤثر است. که یک نمونه از آن را برایتان مثال می زنم و حاوی غذاهای ساده ای است که در طول روز مصرف می کنیم و باید در نظر داشت که کربوهیدرات در تمام مواد مصرفی وجود داشته باشد و هر دو ساعت یک بار هم مقدار 500 میلی لیتر مایعات در روزهایی که ورزش نمی کنید مصرف کنید.

حتما بخوانید:   کافئین و تاثیر آن بر دوچرخه سواری

یک برنامه غذایی پیشنهادی

1- صبحانه: فرنی و بلغور / تخم مرغ

2- میان وعده صبح: میوه / ماست

3- ناهار: ساندویچ نان سبوس دار / سیب زمینی تنوری / پاستا

4- میان وعده بعد از ظهر: میوه / آجیل بدون نمک

5- شام : یک تکه مرغ / ماهی یا گوشت بدون چربی / پاستا / سبزیجات

6- قبل از خواب: یک لیوان شیر

این برنامه غذایی می تواند به شکل دلخواه و با توجه به ظرفیت و تقویم ورزشی شما تغییر کند. اما شما می توانید به تدریج مقدار پروتئین خود را افزایش دهید بدون اینکه کیفیت غذای شما پایین بیاید.

اساساً این یک رژیم متعادل است بدون حذف مواد غذایی خاص یا غذاهای گران و غیر معمول و ترکیب و مطابقت انواع مواد غذایی مشابه در ارائه غذاهای متنوع تر بسیار کمک کننده است.

با ما در اینستاگرام همراه شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *