دوچرخه برقی و حقایقی شنیدنی درباره آن

دوچرخه برقی به عنوان سبزترین دستاورد انسان در زمینه حمل و نقل حقایق جالبی را نیز با خود به همراه دارد که به اشتراک گذاشتن آن با شما عزیران خالی از لطف نیست.

تبدیل دوچرخه به دوچرخه برقی

تبدیل یک دوچرخه به دوچرخه برقی از خرید مستقیم یک دوچرخه برقی متداول تر است. تنها 48 درصد دارندگان دوچرخه برقی، آن را خریده اند و 52 درصد مردم دوچرخه های معمولی خود را با خرید یک موتور و باتری به دوچرخه برقی تبدیل می کنند.

این آمار بسیار جالبی است. چون همیشه انتظار می رفت که تبدیل دوچرخه به دوچرخه برقی آمار پایین تری داشته باشد. شاید به این دلیل که هنوز تمایل کامل مردم به سمت دوچرخه برقی کمتر است. به همین دلیل از این روش استفاده می کنند.

اما شاید در طول زمان این آمار تغییر کند  و تمایل دوچرخه سواران هم به سمت خرید دوچرخه برقی بیشتر شود. به هر حال نکته مهم این است که مردم از دوچرخه ها برای رفت و آمدهای خود استفاده می کنند.

حتما بخوانید:   Scultura فاتح سکوی دوچرخه سرعتی 2016

جایگزین مناسب خودرو

تبدیل دوچرخه ها به دوچرخه برقی،معمولا ارزان تر از خرید یک دوچرخه برقی است. به نظر می رسد که در سفرهای درون شهری،دوچرخه برقی جایگزین بهتری برای اتومبیل است. شایع ترین دلیل تمایل به استفاده از دوچرخه برقی،همان جایگزین کرردن آن به جای اتومبیل است. هر چند سلامتی ،توانایی و راحتی استفاده از دوچرخه برقی هم، جزء دلایل استفاده از آن ذکر می شود.

دوچرخه سواری روزانه

دوچرخه های برقی ، مردم را به سواران روزانه تبدیل کرده است. 55 درصد از مردم از دوچرخه معمولا برای خریدهای روزانه یا آخر هفته ها استفاده می کنند. اما وقتی به سمت دوچرخه برقی رفته اند، دوچرخه سواری روزانه آنها به 93 درصد هم افزایش یافته است. حتی 6 درصد از بزرگسالانی که هرگز، دوچرخه سواری نکرده اند نیز به سمت دوچرخه سواری روزانه روی آورده اند.

مهم ترین انتقادی که از دوچرخه های برقی شده است، وزن بالای دوچرخه برقی است. حدود 26 درصد از دوچرخه سوارها می گویند که به علت سنگینی دوچرخه به سمت پایین کشیده می شوند. برخی هم معتقدند که این سنگینی احساس نمی شود. برخی هم از دزدیده شدن دوچرخه و یا تمام شدن باتری آن را علت استفاده نکردن از دوچرخه برقی ذکر کرده اند.
تکنولوژی باتری ها در طول زمان بهبود خواهد یافت ،اما دوچرخه های برقی قطعا سبک تر از سایر دوچرخه هاست و برای اطمینان بیشتر باید مدل های متفاوت آن را بررسی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *