دوچرخه جاده خود را چگونه انتخاب کنیم؟(۲)

در پست قبلی نکاتی را درباره انتخاب دوچرخه جاده گفتیم. در خرید دوچرخه جاده عواملی مثل بودجه، هزینه های جانبی و ابزار مورد نیاز و فروشگاه های دوچرخه تاثیر گذار است اما در این بخش موارد یگری را با هم بررسی خواهیم کرد:

فریم مناسب دوچرخه

مواد تشکیل دهنده فریم دوچرخه در قیمت و وزن آن بسیار تاثیر گذار است . فریم آلومینیوم رواج بیشتری دارد و نگهداری از آن به مراتب راحت تر است. فریم استیل نیز نسبت به  سایر فریم ها مقاوم تر است  ولی بعد از ۲ تا ۳ سال طول عمر آن نیز پایان می یابد.
فریم کربن نیز نیاز به مراقبت بیشتری دارد و آسیب پذیر تر است. از کربن برای رفت و آمد در جاده مناسب است.

به روز کردن دوچرخه جاده

دوچرخه های جاده می توانند برای رفت و آمدهای روزانه مجهز شوند. اضافه کردن لاستیک بزرگتر و گلگیر های متفاوت از کارهایی است که معمولا دوچرخه سواران انجام می دهند.

حتما بخوانید:   دوچرخه مناسب هیبریدی

سیستم دنده مناسب برای دوچرخه جاده

چرخ دنده ها نیاز به نگهداری دارند. برخی از دنده ها از سرعت ۳ تا ۱۴ دنده وجود دارند که به وزن و قیمت دوچرخه می افزایند.برخی چرخ دنده های مجهز و حرفه ای به ۳۰ دنده هم می رسند. که نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم دارند.

اطلاع از سایز دوچرخه

وقتی برای خرید هر دوچرخه ای اقدام می کنید، حتما سایز آن را چک کنید. تولیدکنندگان دوچرخه تمایل به تولید اندازه های مختلف دارند، بنابراین در صورتی که ممکن است شما سایزی را انتخاب کنید که برای شما بزرگتر یا کوچک باشد و اصلا مناسب شما نباشد و در نتیجه منجر به بروز صدمه و آسیب به بدن شما شود.

دوچرخه خود را تست کنید

با یک سواری کوچک دوچرخه خود را امتحان کنید. فاصله بیین زین و فرمان  را امتحان کنید ؛ به راحتی زین و سواری دوچرخه توجه کنید. از راهنمایی های فروشنده نیز غافل نباشید.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری تریال چیست؟

برای خرید دوچرخه خود عجله نکنید. اجازه دهید که فصل مناسب آن از راه برسد. در فصل بهار و تابستان قیمت دوچرخه ها افزایش می یابد با کمی هوشمندی می توانید دوچرخه مورد علاقه خود را با قیمت مناسب خریداری کنید.

از محصولات کراس چرخ دیدن کنید و یا برای راهنمایی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *