دوچرخه دخترانه و تفاوت آن با دوچرخه پسرانه

تا حالا سعی کردید لباس هایی که برای جنس مخالف طراحی شده اند بپوشید؟مثلا تا حالا شلوار مردانه پوشیدید که ببینید چه جوری از پاهاتون میافته و یا برعکس یه پیراهن زنونه پوشیدید که ببینید چطور توی تنتون کشیده میشه ؟

تمام اینها به علت ساختار فیزیکی و شرایط جسمی متفاوتی است که زن و مرد دارند .همین تفاوت ها نیز در طراحی دوچرخه وجود دارد که توجه نکردن به آن آسیب های جسمی زیادی را به هر دو طرف وارد می کند.

تفاوت دوچرخه دخترانه با دیگر دوچرخه ها این نیست که شما از ظاهر صورتی و نقش و نگار آن بفهمید که یک دوچرخه ای دخترانه است، برای درک و شناخت این تفاوت که در خرید دوچرخه بسیار اهمیت دارد باید به چند نکته توجه کرد.

ساختار فریم در دوچرخه دخترانه

تفاوت دوچرخه دخترانه و پسرانه  بر طراحی و ساختار فریم دوچرخه تاثیر می گذارد. این تفاوت در شکل لوله بالایی (میله ای که زین را به فرمان متصل می کند) دیده می شود. در دوچرخه های دخترانه این میله به سمت پایین انحنا دارد ولی در دوچرخه پسرانه موازی با زمین است.

حتما بخوانید:   اشتباهات رایج در دوچرخه سواری (۲)

اگر هم این انحنا در دوچرخه های دخترانه دیده نشود ،به هر حال سایز میله بالایی کوتاه تر است. چون دختران پاهای کوتاه تر نسبت به پسرها دارند.

شکل زین در دوچرخه دخترانه

اکثر دوچرخه های ارزان قیمت دارای زین های دو بعدی هستند که هم برای دخترها و هم برای پسرها مناسب است.این دوچرخه ها شاید برای رفت و آمد های کوتاه مناسب باشد ،اما برای دوچرخه سواری طولانی مدت آسیب می رساند.

در دوچرخه های حرفه ای تر ،زین دوچرخه دخترانه پهن تر و کوتاه تر است تا هنگام نشستن در قسمت لگن و استخوان نشیمنگاه ،مشکلی  پیش نیاید.

فرمان در دوچرخه دخترانه

عرض شانه دختر و پسر متفاوت است و از اساسی ترین تفاوت های فیزیکی آنهاست. طول فرمان در دوچرخه های دخترانه بین ۳۸ تا ۴۰ سانتیمتر است تا شانه های باریک آنها دچار آسیب نشود.

 اندازه طول فرمان در دوچرخه های پسرانه پهن تر و بین ۴۲ تا ۴۴ سانتیمتر است.

حتما بخوانید:   اجزای دوچرخه برقی

خوب ، این ها از اساسی ترین تفاوت های بین دوچرخه دخترانه و دوچرخه های پسرانه  بود. هنگام خرید دوچرخه حتما به این نکات توجه داشته باشید تا  از آسیب های بعدی پیشگیری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *