دوچرخه سواری دانهیل چیست؟

دوچرخه سواری دانهیل ،به سرپاینی رو بودن مشهور است و ویژگیها خاص دوچرخه های دانهیل ، مقاوم بودن و در نتیجه سنگین بودن آنها است که در سراشیبی ها کنترل آن به سبب سبک بودن از دست فرد خارج نشود .

دوچرخه دانهیل

این دوچرخه ها باید دارای ترمزهای قوی دیسک روغن که سریع متوقف شود باشد. لاستیکها پهن که سطح اصطکاک بالا برود و معمولا تک طبق می باشد ،چون جهت بالا رفتن طراحی نشده و کمک در وسط دوچرخه و جلو دوچرخه با قابلیت بازی بالا که در فرودها چند متری قابلیت داشته باشد.

فریم دوچرخه دانهیل

و از همه مهمتر تنه محکم دوچرخه دانهیل است که بر اثر سرعت بالا و فرودها چند متری نشکند . با این دوچرخه ها از سر بالای نمی توان بالا رفت و باید پیاده یا با ماشین به بالای کوه رفته و لذت سرعت در سرپاینی ها و عبور از موانع و سنگلاخها را ببرید . این رشته برای کسانی که جسارت بالا داشته و عشق سرعت و یا حضور در مسابقات را دارند مناسب است و در سرعت به اسکی شبیه می باشد.

حتما بخوانید:   تفاوت بین دوچرخه جاده و دوچرخه کوهستان

البته لباسها ی خاص خود را دارد که به سبب زمین خوردن فرد آسیب نبیند . به سبب استحکام کلی ای دوچرخه ها باید از جنسها مرغوب استفاده شده باشد بنابراین قیمت بالای دارند از هشتصد هزار تومان به بالاتا ۴ یا ۶ میلیون تومان هم می رسد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *