دوچرخه سواری در هلند

هلند بزرگترین مقصد دوچرخه سواری دنیا

دوچرخه سواری از عادی ترین وسیله  رفت و آمد شهری در هلند است. حتی تعداد دوچرخه ها در شهرهای هلند از تعداد مردم در هر شهر بیشتر است. در هلند تمام زیرساخت ها با دوچرخه سواری در ارتباط است.

اکثر جاده ها دارای مسیرهای منحصر به فرد برای دوچرخه سواران است. دوچرخه سواران گذرگاه های مخصوص و چراغ راهنمایی مخصوص به خود را دارند.در هلند از اتفاقات عادی روزمره دیدن دوچرخه سواران مانند قطار پشت سر هم است، اما در خارج از شهر به راحتی می توانید کنار هم دوچرخه سواری کنید.

دوچرخه سواری در شهر و حومه شهری هلند

در شهرهایی مانند آمستردام دوچرخه سواری بسیار عجیب است. شما با تقاطع مسیرهای اتومبیل،تراموا و اتوبوس هایی که دوچرخه سواران معمولا چراغ قرمز آنها را رد می کنند، برخورد خواهید داشت. البته شما این تخلفات را انجام ندهید.

برداشت شما از دوچرخه سواری شهری در هلند ، مطمئنا با دوچرخه سواری صلح آمیزی که در شهر ها در جریان است ، کاملا متفاوت خواهد بود. در خارج از شهر دوچرخه سواری به شکل صلح آمیزی سازمان یافته است.

حتما بخوانید:   نکاتی برای دوچرخه سواری حرفه ای

با این حال مردم هلند همیشه دوچرخه خود را قفل می کنند تا از سوء استفاده دزدان پیشگیری کنند.

علائم دوچرخه سواری

انواع مختلفی از علائم دوچرخه سواری در مسیرها وجود دارد. این تابلو ها کوتاهترین مسیر ها و حد فاصل شما تا مقصد را نشان می دهند.مسیرهای دوچرخه سواری تفریحی معمولا طولانی تر و متفاوت تر از مسیرهای عادی هستند. مسیرهای متقاطع با تابلوهایی مسیرهای کوتاه تر را نشان می دهد.

حتی مسیرهای تفریحی نیز از سایر مسیرها جدا شده است . همچنین می توانید اطلاعات دقیق جاده ها و مسیرهای دوچرخه سواری را از دفاتر توریستی و اطلاعات گردشگری بخواهید.

دوچرخه سواری همگانی در هلند

هرکس در سلامت عمومی است ، در هلند دوچرخه سواری می کند. شما در کشور هموار و صاف هلند نیازی به دوچرخه 21 دنده ندارید. در هلند عمدتا مردم از کلاه ایمنی  هنگام دوچرخه سواری استفاده نمی کنند. امنیت بالا و حمایت ویژه از دوچرخه سواران از دلایل عدم اجباری بودن کلاه ایمنی در هلند است.

حتما بخوانید:   مهارت های دوچرخه سواری (۳)

دوچرخه سواری کودکان

از ابتدایی ترین تفریحات کودکان در هلند دوچرخه سواری است. مسیرها بسیار کوتاه و امن است و همه کودکان بدون استثنا از دوچرخه استفاده می کنند و بر مسیرها اشراف دارند.

آب و هوای هلند

هلند دارای آب و هوای دریایی و مرطوب است.با این وجود هیچ گاه بارش های فراوان و آب و هوای مرطوب، مسئله مهمی برای دوچرخه سواران نبوده است. شما هم هنگام دوچرخه سواری در این کشور حتما باید بارانی های مخصوص با خود همراه داشته باشید.

بهترین زمان برای دوچرخه سواری در هلند از ماه مه تا سپتامبر است.هنگام دوچرخه سواری حتما از آب و هوا آگاه باشید تا بتوانید بهترین مسیرها را هنگام سفر خود انتخاب کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *