دوچرخه سواری در پاییز

بعد از گذشت صبح های زیادی که سوار دوچرخه ام شدم دیگر برایم جای تعجبی ندارد که این موقع از سال هوا سرد بشود و دوچرخه سواری سخت تر. دوچرخه سواری در پاییز لذت بخش است اما چالش هایی هم با خودش دارد.

امروز خیلی سرحال و پر انرژی به سمت محل کارم رفتم بعد از یک تابستان گرم که حتی صبح ها هم از گرمایش کلافه می شدم، بوی پاییز به مشامم رسید. بوی ماه مهر و دیدن بچه هایی که در صف انتظار اتوبوس مدرسه هستند؛ برگهای هزار رنگ  و باد ملایمی که می وزد، لطفی دارد که در روزهای دیگر سال لمس کردنی نیست. ولی هر تغییری نیازمند تطبیق است پس بیایید به چند مورد از چیزهایی که باید هنگام دوچرخه سواری در پاییز به آنها توجه کنیم بپردازیم.

سرما

خوشحالم که هوا دیگر گرم نیست اما دستهایم در هنگام دوچرخه سواری در پاییز سرد می شوند. در اوایل پاییز دستکش های بافتنی ام را دستم می کنم. شما خودتان را بهتر می شناسید و می دانید باید از چه چیزی مراقبت کنید و آن ممکن است گوشها یا انگشتان پایتان باشد.

حتما بخوانید:   چگونه در یک مسابقه 100 مایلی دوچرخه سواری کوهستان موفق شویم؟

تاریکی

خورشید در پاییز نسبت به قبل دیرتر طلوع می کند و من به اندازه ی چند هفته ی پیش ممکن است واضح دیده نشوم. پس هنگام دوچرخه سواری در پاییز، زمان این است که مطمئن شوید که از رنگهایی در پوشش خود استفاده کنید که دیده شوید. چراغ های دوچرخه تان را روشن کنید. همچنین نواری شبرنگ بر روی بدنه ی دوچرخه تان بچسبانید تا آن را نمایان تر کند. البته لباسی که می پوشید هم باید شبرنگ باشد تا ماشین ها شما را بهتر ببینند و خطر تصادف کمتر شود.

آب و هوا

آب و هوای پاییزی غیر قابل پیش بینی است. درجه ی هوا در حال نوسان است پس حواستان به هوا و بادهای شدیدی که ممکن است بوزند باشد. به همراه داشتن بارانی در مناطقی که پاییزی با باران های بسیار دارند هم توصیه می شود. بارندگی وگل و لای خیابان ها زودتر دوچرخه شما را کثیف می کند؛ پس حتماً از چگونگی تمیز کردن دوچرخه خود آگاهی داشته باشید.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری زمستانی؛تجهیزات دوچرخه سواری زمستانی

جاده

ریزش برگهای پاییزی زیبا هستند و البته چه کسی مجذوب توده ای از برگ های پاییزی روی زمین نمی شود؟ ولی قبل از این که با دوچرخه از روی آن توده عبور کنید به یاد داشته باشید که ممکن است شیئی خطرناک زیر آنها در کمین باشد. برگها همچنین باعث لغزندگی می شوند، پس هنگام عبور از روی آنها احتیاط کنید.

ترافیک

به تازگی خوانده ام که ۲۵% از ترافیک صبحگاهی را کسانیکه فرزندانشان را به مدرسه می برند، تشکیل می دهند و این حجم زیادی نسبت به ماههای قبل از شروع مدارس است. در ماههای اول بازگشایی مدارس، والدین هنوز درگیر پیدا کردن روتین روزانه ی خود و بردن فرزندانشان به مدرسه هستند و جوانانی که تازه گواهینامه گرفته اند دارند با ماشین به سمت دانشگاه می روند، پس لازم است که احتیاط خود را هنگام دوچرخه سواری پاییزی در شلوغ ترین روزهای سال چند برابر کنید.

حتما بخوانید:   چگونه درد های عضلانی لگن را در دوچرخه سواری کاهش دهیم؟

اگر این پست برایتان مفید بوده است، آن را با دوستان دوچرخه سوار خود به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *