دوچرخه سواری و لاغری؛ 8 نکته برای کاهش وزن با دوچرخه سواری

زمانی که مردم برای دلایل متفاوت دوچرخه سواری خود را شروع می کنند، حداقل دو فایده رایج شرکت در ورزش و بهبود وضعیت فیتنس را برایشان به همراه دارد. اما فقط به این دلیل که شما دوچرخه سواری می کنید، به این معنا نیست که هر آنچه می خواهید را بخورید.

در حقیقت بیشتر دوچرخه سواران مبتدی با پرخوری خود اشتباه بزرگی انجام می دهند. چون آنها از ورزش کردن خود احساس خوبی دارند،در صورتی که با هدف کاهش وزن آنها در تضاد است.

برای منفعت بیشتر از دوچرخه سواری و لاغری در این روند، باید از قوانین اساسی تغذیه برای سالم ماندن و حفظ قدرت بدنی خود پیروی کنید. در اینجا 8 نکته مهم وجود دارد که به شما کمک می کند با تغذیه صحیح و دوچرخه سواری لاغر شوید:

 قبل از دوچرخه سواری صبحانه بخورید

هیچ چیز مانند یک صبحانه بزرگ و سالم نمی تواند متابولیسم بدن را تحت تاثیر قرار دهد. اگر صبحانه خود را کنار بگذارید، نه تنها سوخت لازم برای دوچرخه سواری خود نخواهید داشت،بلکه بدن خود را در شرایطی قرار می دهید که چربی های اضافی را به جای سوزاندن،ذخیره کند. گرسنگی باعث می شود که بدن آنچه را که برای انرژی خود نیاز دارد برای بعدها ذخیره کند و در چنین مواقعی،چربی تنها چیزی است که به جای از دست دادن،آن را در بدن خود نگه می دارید.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری و مدیریت وزن

مطالعه بیشتر:قبل از دوچرخه سواری چی بخوریم؟

 جلوگیری از پوشیدن لباس زیاد برای تعرق بالا هنگام دوچرخه سواری

فرانسوی ها به این مورد معروفند که همیشه بیش از حد نیاز لباس می پوشند و دوچرخه سواری می کنند و این کار باعث می شود که بدن بیشتر عرق کند. اگر دقت کنید متوجه می شوید که از دست دادن آب بدن با تعرق بیش از حد،روش خوبی برای لاغری نیست ؛مخصوصا برای دوچرخه سواران.

ژاکت و لگ خود را دربیاورید و دمای بدنتان را متعادل نگه دارید. بدن شما به مایعات احتیاج دارد تا بتوانید به دوچرخه سواری ادامه دهید ؛ و این کلید شما برای سوزاندن کالری های اضافی بدن است.

مطالعه بیشتر: لباس مناسب دوچرخه سواری در پاییز

 مصرف اندک گلوتن

بیشتر مردم به علائم ناخواسته گلوتن در بدن توجه می کنند. شما محبور نیستید که به جای محدود کردن مقدار گندم مصرفی، نسبت به خوردن گلوتن حساسیت نشان دهید. به شکل طبیعی گلوتن در روند فرآوری شدن غذاها مثل نان ،کاهش می یابد. همچنین مصرف زیاد گلوتن هنگام دوچرخه سواری موجب پف کردن شما می شود. اگر به این قبیل مشکلات و مسائل دقت کنید، شاید بخواهید به جای گلوتن از انرژی بار های فاقد گلوتن استفاده کنید و یا سعی کنید مواد غذایی ماننند موز،پرتقال یا سیب زمینی مصرف کنید.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری در رمضان

 از مکمل های رژیم غذایی استفاده نکنید

مکمل های غذایی مدعی این هستند که به شما کمک می کنند که وزن خود را کاهش دهید و به رده ی ثابتی برسانید. در صورتی که برای یک مکمل غذایی به ندرت ممکن است پیش بیاید که موجب نگه داشتن وزن بدن در دراز مدت شود. همراه با استفاده از مکمل ها،چربی های ضروری و مواد معدنی حیاتی اغلب از بدن خارج می شوند که باعث کاهش عملکرد بدن هنگام دوچرخه سواری و بعد از آن می شود.

سبزیجات فراوان و پروتئین بدون چربی بخورید

سبزیجات و پروتئین بدون چربی مانند مرغ و ماهی باید جزء اصلی از رژیم غذایی هر دوچرخه سوار باشد. به جای استفاده از مکمل های غذایی سعی کنید ویتامین های خود را از مواد غذایی دریافت کنید؛ چون میزان جذب آن از طریق مواد غذایی ، سریع تر و آسان تر است. و با تغذیه بدنتان از طریق مواد غذایی که می خورید، احساس بهتری خواهید داشت و در این شرایط به مدت طولانی تری دوچرخه سواری می کنید و این کار کمک می کند که کالری بیشتری می سوزانید.

بر روی دوچرخه به شکل متناوب غذا بخورید

این مورد برای اکثر دوچرخه سواران پیش می آید که هنگام دوچرخه سواری چیزی نمی خورند، آن هم به علت موانعی که برای خوردن آنها هنگام دوچرخه سواری پیش می آید. در حالی که خوردن میوه و غذای سبک هنگام دوچرخه سواری، عملکرد دوچرخه سوار را در دوچرخه سواری طولانی بالا می برد و به جلوگیری از پرخوری  بعد از آن کمک می کند.

حتما بخوانید:   آلیاژهای دوچرخه

 محدود کردن غذاهای مورد علاقه

وقتی تلاش می کنید که غذای سالم بخورید، اشتباه بزرگی است که غذاهایی را که دوست دارید،تنها به این دلیل که ممکن است برایتان خوب نباشد،حذف کنید. حذف شکلات یا هرآنچه که دوست دارید، تنها هوس شما را برای خوردن آن خوراکی زیاد می کند که ممکن است ناگهان به یک پرخوری تبدیل شود.شما می توانید به خاطر کار سختی که انجام می دهید به خود پاداش بدهید؛ فقط باید سعی کنید آن را در حد اعتدال نگه دارید.

دوچرخه سواری شدید خود را برای لحظه آخر نگه دارید

مطالعات نشان می دهد که مصرف اکسیژن پس از ورزش می تواند به سوزاندن چربی ذخیره شده کمک کند.کلید شوک وارد کردن به بدن این است که در طول دوچرخه سواری طولانی و آسان خود، در لحظات پایانی دقایقی را هم به شدت دوچرخه سواری کنید. در واقع دوچرخه سواری به روش بازه ای باعث می شود که بدن به یک ریتم یکنواخت عادت نکند، اکسیژن بیشتری در لحظات آخر ورزش خود بسوزانید تا حتی بعد از پایان دوچرخه سواری بدن شما به چربی سوزی خود ادامه دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *