دوچرخه سواری و مدیریت وزن

مدیریت وزن و پایین آوردن وزن دوچرخه سواران حرفه ای از اهمیت بالایی برخوردار است؛ از این رو فصل های استراحت بهترین زمان برای کاهش وزن و آمادگی دوچرخه سواران برای مسابقات دوچرخه سواری سال آینده است. توجه و رعایت نکات زیر می تواند شما را برای رسیدن به هدفتان و مدیریت وزن و آمادگی بهتر در دوچرخه سواری کمک کند:

  1. با توجه به قد، وزن، سن، شرایط فیتنس و توانایی و قدرت فیزیکی خود یک هدف واقع بینانه معین کنید. با یک مربی یا متخصص تغذیه که با دوچرخه سواران حرفه ای و قهرمانان کار می کند، راجع به هدف خود صحبت کنید تا عملکرد مناسب را برای وزن شما پیدا کند.
  2. وزن خود را تقسیم بر تعداد هفته هایی که تا اولین مسابقه دارید کنید. اگر مقدار آن بیشتر از یک پوند (454 گرم) باشد، حتماً نیاز به کاهش وزن و رسیدن به وزن مطلوب دارید.
  3. جوانب مثبت و منفی کاهش وزن و نگه داشتن آن در اندازه ایده آل را بسنجید و برای خود بنویسید. سعی کنید شامل همه آنچه که راجع به دوچرخه سواری و کاهش وزن شما می باشد را یادداشت کنید. هرچند که بی اهمیت و ناچیز باشد. فرآیند کاهش وزن و نگه داشتن وزنتان در اندازه ایده آل، باید ارزش و سود بیشتری نسبت به عادات فعلی شما داشته باشد.
  4. اعلام هدفتان برای خانواده و جلب حمایت و همیاری آنان. این نکته نه تنها شامل همسر بلکه پدر و مادر و فرزندان یا هم اتاقی تان هم می شود. این کار شما را برای انجام ندادن عادات نادرست بسیار کمک می کند و باعث می شود که به نیروهای دیگری برای کمک گرفتن در هدفتان نیاز نداشته باشید.
  5. تهیه مجلات غذایی. شما می توانید از مجلات آنلاین رایگان هم استفاده کنید تا مقدار کالری مصرفی و کاهش وزن و سایر موارد مربوط به تغذیه خود را اصولی دنبال کنید. اگر این کار را برای چند هفته انجام دهید کم کم به کالری مواد غذایی آشنایی پیدا خواهید کرد که این کار انتخابهای بیشتری را برای تغذیه مناسبتان در اختیار شما قرار می دهد.
  6.  اگر شک و تردیدی در رسیدن به هدف خود دارید یا قبلاً چنین هدفی را شروع کردید اما به نتیجه نرسیده اید کمک گرفتن از یک متخصص تغذیه حرفه ای می تواند اثر بخش باشد. چون متابولیسم بدنتان را در زمان استراحت اندازه می گیرد، غذای سالم را به شما ارائه می دهد و با مشاوره خود یک منوی غذایی قابل دسترس را در اختیارتان قرار می دهد. بودن کسی که می تواند به شما بگوید چی و چه مقدار غذا با توجه به تمرینات ورزشی و ساعات دوچرخه سواری تان مصرف کنید، می تواند هرگونه شک و ترید را از شما دور کند.
  7. هنگامی که در روز پرخوری می کنید، خود را مؤاخذه نکنید به جای آن در وعده های بعدی غذایی آن را تصحیح کنید اما به خاطر داشته باشید که تکرار این اشتباه شما را از هدفی که دارید دور می کند. چنین اشتباهی در برنامه غذایی اگر بیش از 3 روز در ماه تکرار شود بین شما و هدفتان فاصله می اندازد اما از دست دادن روحیه تان هم می تواند بدتر باشد و برگشت به عادات مثبت غذایی را برایتان سخت تر کند.
  8. در روزهای استراحت خود که تمرین ندارید غذای کمتری بخورید چون در زمان دوچرخه سواری و تمرین همه آنچه را که مصرف کرده اید می سوزانید. در زمان رژیم و دوره غذایی خود اگر شبی هم بدون شام بخوابید ایرادی ندارد در روز بعد هنگام صبحانه و یا مصرف غذا هنگام ورزش می توانید غذای مورد نیاز بدنتان را تأمین کنید.
  9.  آب زیاد بنوشید. به جای آبمیوه ها سودا و سایر نوشیدنی های دیگر آب بنوشید.
حتما بخوانید:   دوچرخه سواری در رمضان

اگر به طعم دهنده احتیاج دارید می توانید قرص های ویتامین c  را که حاوی کالری و انرژی بالایی است تهیه کنید و آب نوشیدنی خود را طعم دار کنید.

این پست را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *