دوچرخه سواری کوهستان در کوه های البرز

نشنال جئوگرافیک (National Geographic) در سال 2014 اقدام به تهیه لیستی از ماجراجویان برتر جهان کرد؛ و دوچرخه سواری کوهستان در ایران که یکی از تجربه های سفرهای ماجراجویانه خانم شنون گالپین بود، جزء 10 سفر مهیج با دوچرخه کوهستان نشنال جئوگرافیک در سال 2014 بوده است.

دوچرخه سواری در ایران

شَنون گالپین یک مربی پیلاتس و یک دوچرخه سوار کوهستان، اولین کسی بود که در کوه های افغانستان به صورت حرفه ای دوچرخه سواری کرد.او در زندان های افغانستان کار می کرد تا به زنان مظلوم انگیزه بدهد. مقاله ای هم با نام خیابان های افغانستان منتشر کرد تا وضعیت آن جامعه را نشان بدهد و اکنون در حال ساخت یک پروژه فیلم برداری در مورد تیم دوچرخه سواری کوهستان بانوان افغانستان است.

او که سفر کردن را دوست دارد در مورد سفرش به ایران و تجربه ی دوچرخه سواری کوهستان در ایران  اینگونه می گوید :

ایران ممکن است برای هرکسی مقصدی برای گذراندن تعطیلات و استراحت نباشد ولی قطعا روزی می شود.دلایل بسیاری برای لذت بردن از آن وجود دارد؛ مثلا اینکه این کشور پر از گنجینه هایی از مناظر زیبا و چشم نواز است ؛مخروط ها و پرتگاه ها و کوه های البرز که پوشیده شده از برف گرفته تا صحرا های پهناور مایل به قرمز.

حتما بخوانید:   تمرین های مخصوص دوچرخه ی کوهستان

مردم ایران بسیار مهمان نوازتر از آنچه دیگران تصور می کنند هستند. دوچرخه سواران کوهستانی که از روستاهای کوچک آن گذشته اند همگی از رفتار دوستانه ی ساکنان محلی و خوش آمدگویی های گرم آنان گفته اند.

خیلی از دوچرخه سواران کوهستان فقط از محدوده ی دره ها و کوه های آن عبور کرده اند و کمتر مناطق شهری را دیده اند.یکی از بهترین راه ها برای دیدن یک کشور،دیدن آن سوار بر دوچرخه است. بوی کوهستان را احساس می کنید و گرد و خاک در دهانتان می رود!! دوچرخه سواری کوهستان یک تجربه ی احساسی است که تمام حس های شما را درگیر می کند برخلاف بسیاری از ورزش ها که شما در آنها از محیط جدا هستید.”

این پست را با دوستان دوچرخه سوارتان به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *