دوچرخه مناسب هیبریدی

دوچرخه هیبریدی یک دوچرخه دو منظوره است که ویژگی های دوچرخه جاده و دوچرخه کوهستان را با هم داراست و برای دوچرخه سواری تفریحی ، تور دوچرخه سواری و سواری طولانی بسیار ایده آل است. طراحی دوچرخه های هیبریدی بر اساس راحتی ، سهولت در استفاده و استقرار درست بر روی دوچرخه استوار است.

مطالعه بیشتر : تفاوت بین دوچرخه جاده و دوچرخه کوهستان

فرقی نمی کند که یک دوچرخه هیبریدی قدیمی را انتخاب کنید و یا از مدل جدید آن بردارید،بهترین آن دوچرخه ای است که دارای یک فریم قوی و محکم و قابل تنظیم و سبک و براکت پایین ، فرمان دوچرخه کوهستان و چرخ های جاده باشد.

فریم

دوچرخه های آلومینیوم ، کربن و تیتانیوم سبک وزن تر از دوچرخه های فلزی هستند . چون از مواد آلیاژی سبک تری ساخته شده اند. لوله مثلثی اصلی فریم دوچرخه باید ضخیم تر باشد، مخصوصا در قسمت اتصال به هم. لوله ها باید یکپارچه و بدون درز باشند.

حتما بخوانید:   دوچرخه Merida SPEEDER 300 Juliet

فرمان و اهرم دوچرخه

دوچرخه هیبریدی باید دارای فرمان صاف ومشابه  فرمان دوچرخه های کوهستان باشد. هرچند ممکن است شما بخواهید فرمانی را انتخاب کنید که موقعیت صاف تری را در نشستن داشته باشید.

اهرم دنده و ترمز نیز باید شبیه دوچرخه کوهستان باشد. اگر شما بخواهید از دوچرخه برای مسافت های طولانی استفاده کنید این امکان وجود دارد که بار به فرمان خود اضافه کنید تا در جاده های طولانی راحتی بیشتری داشته باشید.

مطالعه بیشتر: چگونه دوچرخه کوهستان مناسب را انتخاب کنیم؟

تایر

چرخ های دوچرخه هیبریدی دارای تایر های پهن تر است تا برای دوچرخه سواری طولانی  کشش و راحتی بیشتری را برای دوچرخه سوار به همراه داشته باشد. در این دوچرخه از لاستیک های برجسته دوچرخه کوهستان به علت اینکه منجر به کاهش سرعت می شود، جلوگیری می شود.

تایر های کم آج  برای دوچرخه هیبریدی و یا تایر هایی که در دوطرف دارای آج هستند ،دوچرخه سوار  را قادر می کند تا با عملکرد بهتری در جاده ها و مسیرها ی مختلف پدال بزند.

حتما بخوانید:   درست کردن لنگی و تاب رینگ دوچرخه

براکت پایین

در دوچرخه های هیبریدی براکت در قسمت پایین تر فریم قرار دارد و به چرخش پدال و زنجیر ها و کنترل آن کمک می کند. بیشتر دوچرخه های هیبریدی ،ساختاری شبیه به دوچرخه های کوهستان دارند.

یعنی براکت پایین فاصله زیادی از سطح زمین دارند تا با موانع و سنگ ها بر روی جاده تماس نداشته باشند. اما دوچرخه های هیبریدی برای جاده های خاکی و خشن و کوهستانی طراحی نشده اند هرچند که برای مسیرهای پیاده روی مناسب هستند.

به همین دلیل نسبت به دوچرخه های کوهستان براکت پایین  در فاصله کمتری از سطح زمین قرار دارد و شبیه به دوچرخه جاده است.

هرچند که فاکتورهای زیادی برای خرید یک دوچرخه هیبیریدی مناسب برای شما وجود دارد، مطمئن شوید که فریم آن یعنی میله بالایی به اندازه یک تا ۲ اینچ از قسمت درونی ران شما فاصله داشته باشد در حالتی که ایستاده و پاهای شما در دو طرف میله فریم قرار دارد.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری و لباس مورد نیاز برای دوچرخه سواران

مطالعه بیشتر : چگونه سایز فریم دوچرخه کوهستان را انتخاب کنیم؟

اطمینان حاصل کنید که فرمان و زین اندازه و مناسب شما است و موقع پدال زدن پاهای شما کمی خم می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *