دوچرخه های کوهستان MERIDA

دوچرخه کوهستان تنها وسیله نقلیه است که با آن می توان به عمق مناطق بکر طبیعی نفوذ است و از مناظر آن لذت برد. عده زیادی از مردم دوچرخه های کوهستان را به سبب استحکام بیشتر نسبت به سایر دوچرخه ها انتخاب می کنند و در مسیرهای غیر کوهستانی استفاده می کنند . این کار سبب صرف انژی زیاد و بیهوده می گردد و کارائی و لذت استفاده از دوچرخه را در فرد کم می کند .

رشته های رایج در دوچرخه کوهستان (MTB) شامل کراس کانتری (CROSCONTRY ) یا سربالای و دان هیل (DOWNHILE ) یا سراشیبی می باشد که در پست های گذشته راجع به آن به تفصیل صحبت کرده ایم.

هنگام خرید دوچرخه کوهستان علاوه بر علاقه و نوع استفاده ای که می خواهید از دوچرخه داشته باشید، به موارد زیر نیز باید توجه کنید:

  1. ابزار و پوشاک مناسب 
  2. تجهیزات مناسب فصل
  3. سایز فریم 
  4. نوع کمک فنر
  5. جاده های مناسب برای سواری
  6. مهارت های مورد نیاز
  7. انتخاب چرخ مناسب 

بعد از آگاهی از این نکات است که شما می توانید از بین دوچرخه های مختلف و برندهای متفاوت ،دوچرخه مورد نیاز خود را تهیه کنید. از آنجایی که در انتخاب دوچرخه های کوهستان دوام و استحکام حرف اول را می زند ما دوچرخه های کوهستان مریدا را به شما پیشنهاد می کنیم:

حتما بخوانید:   کمک فنر در دوچرخه های کوهستان

دوچرخه های برقی کوهستان

درست است که کمپانی مریدا در تولید دوچرخه های برقی پیشتاز نبوده است اما راه زیادی را تا به امروز پیموده و محصولات ۲۰۱۷ و دوچرخه های برقی که در این سال رو نمایی کرده است گویای این تلاش بی وقفه است.

دوچرخه eONE-Twenty از محصولات درجه یک دوچرخه های برقی کوهستان مریدا است.eONE-TWENTY دوچرخه ای است که در ساخت قطعات آن از برندها معتبر بهره گرفته شده و قطعات مختلف منحصرا برای این دوچرخه طراحی شده است.

از دیگر دوچرخه های برقی مریدا می توان به دوچرخه برقی eONE-SIXTY اشاره کرد.کسانی که به دوچرخه سواری enuro علاقه دارند، معمولا کسانی هستند که از ارتقا، دوچرخه خود ابایی ندارند . این نوع دوچرخه ها ،بسیار سرگرم کننده هستند و در بالا رفتن از سربالایی ها دارای توانایی های بسیاری می باشند مخصوصا زمانی که کمی خشونت در دوچرخه سواری شما در مکان های خشن و سخت همراه باشد. این سری از دوچرخه های برقی مریدا با مدل های eONE-SIXTY 900E  و  eONE-SIXTY 800E و مدل eONE-SIXTY e-ENDURO ویژگی های متفاوتی را برای علاقه مندان به این دوچرخه ها ارائه داده است.

حتما بخوانید:   بهترین راه برای افزایش مهارت دوچرخه سوای کوهستان

دوچرخه های BIG-NINE

یک دوچرخه 29er هاردتیل کوهستان است که برای  نمایش و دوچرخه سواران حرفه ای هنگام شرکت در مسابقات و برنامه های حرفه ای طراحی و ساخته شده است.این دوچرخه با چرخ های 29er به شما این امکان را می دهد که به راحتی از روی موانع و زمین های ناهموار به شتاب بالا و سرعت و نرمی ،عبور کنید. چرخ های 29er ‌در زاویه کوچکتری نسبت به سایر چرخ های کوچکتر ،با زمین قرار دارند و این موجب کاهش مقاومت و چرخش بیشتر و وسیع تر چرخ و سرعت بالاتری در جاده های خاکی با موانع کوچک می شود.

 دوچرخه Merida Big Nine 500 ،دوچرخه MERIDA Big Nine XT ، دوچرخه MERIDA BIG.NINE 100 ، دوچرخه MERIDA‌ BIG.NINE 7000-E ، دوچرخه MERIDA Big.Nine 900 ، دوچرخه MERIDA BIG.NINE 9000 از سری دوچرخه های این مدل می باشند که روانه بازار شده اند.

دوچرخه های NINETY-SIX

دوچرخه Merida Ninety-Six  به خوبی پاسخگوی جاه طلبی های مهندسان مریدا بوده است. Ninety-Six   ابتدا در سال ۲۰۰۷ به اندازه 26″ ساخته شد. و بعد از آن یک سیر تکاملی را طی کرد و در سال ۲۰۱۲ به یک  دوچرخه 29er تبدیل شد و از آن پس تا سال ۲۰۱۶ خبری از آن نبود. تا اینکه به عنوان یک دوچرخه تند و سریع و سبک تر از همیشه به بازار آمد.

حتما بخوانید:   مهارت های لازم برای دوچرخه سواری کوهستان

از مدل های ارتقا یافت این دوچرخه از مدل های ،  دوچرخه MERIDA NINETY-SIX6000 ،دوچرخه MERIDA NINETY-SIX 7000 ، دوچرخه MERIDA NINETY-SIX 800 ،دوچرخه کوهستان NINETY-SIX 9000-E می توان نام برد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *