دوچرخه ی جاده مناسب برای خانم ها

اگر تا به اینجا با کراس چرخ همراه بوده باشید، بخاطر خواهید داشت که در مورد انواع دوچرخه و حتی در مورد لاستیک مناسب برای دوچرخه های جاده ای و تفاوت این دوچرخه ها با دوچرخه های کوهستانی نیز صحبت کردیم  ولی در مورد انتخاب دوچرخه جاده ای مناسب برای خانم ها  چیزی گفته نشد که در این جا به آن می پردازیم.

با وجود سایز های گوناگون و مدل های مختلف و تنوع در دوچرخه های جاده زنانه، جای تعجب نیست که بعضی از آن ها کارکرد مناسب دارند و بعضی دیگر ندارند.خیلی از آنها شبیه دوچرخه هایی هستند که شما با آنها بزرگ شده اید.انتخاب هایتان را محدود به مواد سازنده ،فرم هندسی،راحتی و قیمت دوچرخه جاده کنید تا بتوانید بهترین دوچرخه جاده زنانه را برای خودتان داشته باشید.

فرم هندسی

فرم هندسی یک دوچرخه به دلیل آن است که دوچرخه را متمایز جلوه دهد.مثلا میله های صاف و مستقیم برای سرعت و کیفیت بالا ساخته شده اند.میله های خمیده برای آن است که دوچرخه سوار راحتی بیشتری داشته باشد.هرچه شیب این خم بیشتر باشد به معنای راحتی بیشتر و البته کاهش در عملکرد دوچرخه جاده زنانه است.

حتما بخوانید:   دوچرخه سواری همراه با کودکان

برای پیدا کردن بهترین فرم هندسی بهتر است که به دنبال دوچرخه ای باشید که هر دو ویژگی را داشته crosscycle women road bikeباشد.اگر کمی خمیده باشد به معنای آن است که دوچرخه جاده شما هنوز هم میتواند سرعتی باشد ولی باعث خستگی شما در مسیرهای طولانی نشود.

یک نکته ی دیگر که باید در مورد فرم هندسی دوچرخه جاده در نظر داشته باشید این است که هیچ تفاوتی بین دوچرخه ی زنانه و مردانه،به جز سایز آن وجود ندارد.

موادی که در ساخت بدنه ی دوچرخه جاده استفاده می شود

حداقل 4 نوع ماده وجود دارد که کارخانه های دوچرخه سازی برای ساخت بدنه ی دوچرخه جاده از آن استفاده می کنند که عبارتند از:

  1. استیل
  2. آلومینیوم
  3. تیتانیوم
  4. بافت کربنی

هرکدام از این مواد حسی متفاوت به دوچرخه جاده می دهد. دوچرخه های استیلی که جزو قابل دسترس ترین دوچرخه ها هستند،برای دوچرخه سواری راحت هستند، زیرا فریم استیل وقتی سوار دوچرخه جاده زنانه هستید به نظر نرم راحت می آید ولی سنگین است. وقتی سوار دوچرخه ی آلومینیومی می شوید به نظر سفت می آید ولی سبک و قابل دسترسی است.

حتما بخوانید:   مسابقات سایکلو کراس

تیتانیوم هم از دیگر موادِ سبک و سفت است که حتی از آلومینیوم سبک تر است. بافت کربنی ملکه ی مواد دوچرخه سازی است که یک پلاستیک پیچیده شده دور شبکه ی بافت کربنی است. این دوچرخه گران قیمت ترین نوع دوچرخه جاده است ولی بعد از سوار شدن بر روی آن حاضرید تا 2 برابر بپردازید تا دوچرخه ای محکم و مقاوم در مقابل لرزش روی سطوح مختلف، و در عین حال نرم باشد را داشته باشید.

راحتی

راحتی بر روی دوچرخه ی جاده زنانه باید در راس انتخاب هایتان باشد.مانند هر چیز دیگری در زندگی،اگر شما را برنجاند از آن دوری می کنید.وقتی برای اولین بار دوچرخه ای را سوار می شوید همه ی جوانب آن را بسنجید.اگر از دوچرخه خوشتان نیامد از آن بگذرید،دوچرخه به دنبالتان نمی آید!!

اگر از آن خوشتان آمد ولی با بعضی از قسمت های آن مشکل دارید آنها را عوض کنید یا همان مدل را ولی ساخته شده از موادی دیگر انتخاب کنید تا زمانیکه در حال دوچرخه سواری هستید احساس راحتی داشته باشید. بهترین دوچرخه ی جاده  زنانه ،دوچرخه ای است که بتوانید ساعت ها بر روی آن سواری کنید بدون اینکه احساس ناراحتی داشته باشید.

حتما بخوانید:   آلیاژهای دوچرخه

قیمت

قیمت یکی از مسائل مهم در انتخاب دوچرخه جاده زنانه است.شما لازم نیست که مبلغ زیادی برای دوچرخه هزینه کنید تا آن را ارتقاء دهید.دوچرخه ای را انتخاب کنید که میتوانید از پس هزینه ی آن برآیید و اگر نیاز داشت قسمت هایی را به آن اضافه کنید که همان دوچرخه ایده آل شما شود. مشاوران ما در کراس چرخ می توانند شما را در این زمینه یاری نمایند.

اگر این پست برایتان مفید بوده است می توانید آنرا با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *