راهنمای خرید دوچرخه جاده

قبل از اینکه اولین دوچرخه جاده خود را خریداری کنید باید به چند عامل کلیدی توجه کنید:

  1. اولین عامل این است که شما یک دوچرخه جاده مسابقه ای می خواهید ویا اینکه به دنبال یک دوچرخه با هندسه ی ساده تر و حالت نشسته هستید.
  2. دومین نکته این است که کدام نوع آلیاژ  کربن یا آلومینیوم را برای فریم دوچرخه خود در نظر دارید. و نیز چه تعداد دنده و چه نوع سیستم دنده برای شما مورد نیاز است.
  3.  سوال دیگر این است که ترمز دیسکی می خواهید یا همان ترمز سنتی کالیپر برایتان مناسب است.

برای پاسخ به سوال اول شاید به عنوان یک دوچرخه سوار حرفه ای خالت فوق آیرودینامیکی برای نشستن شما بر روی دوچرخه ،ایده آل باشد ، اما به عنوان یک دوچرخه سوار جاده تازه کار بهتر است ک وضعیت نشستن شما حالت صاف تر و ورزشی تری داشته باشد.

 چه نوع فریمی را برای دوچرخه جاده خود می خواهید؟

اکثر کسانی که در دوچرخه جاده تازه کار هستند فریم آلومینیومی با دوشاخ کربنی را ترجیح می دهند. چون تعادل خوبی را بین بالانس و استحکام دوچرخه آنها ایجاد می کند. اما اگر به دنبال سبکی و سرعت بیشتر هستید فریم تمام کربنی برایتان مناسب است.

حتما بخوانید:   انتخاب چرخ دوچرخه کوهستان

ترمز دوچرخه

آخرین نکته مربوط می شود به ترمز های دوچرخه که باید دید کدام نوع را برای سواری خود انتخاب می کنید. هردو نوع دوچرخه دارای مزایا و معایبی هستند. ترمز های دیسکی قدرت ایست بالایی دارند ، حتی زمانی که شن و خاک پخش شده  باشد. ترمز های رینگی یا همان کالیپر هم ارزان و در دسترس هستند اما در جاهای مرطوب با مشکلاتی مواجه می شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *