رشته های دوچرخه سواری کوهستان

دوچرخه سواری کوهستان از محبوب ترین رشته های دوچرخه سواری است. محبوبیت دوچرخه سواری کوهستان در ایران از سایر رشته های دوچرخه سواری بالاتر است و اکثر دوچرخه سواران دوچرخه کوهستان رابه سایر انواع دوچرخه های جاده و … ترجیح می دهند.

اکثر دوچرخه سواران  به دانستن انواع رشته های مسابقه ای دوچرخه کوهستان علاقه دارند ،بر اساس اعلام سایت فدراسیون دوچرخه سواری ، رشته های مسابقات دوچرخه سواری کوهستان به شرح زیر می باشند:

کراس کانتری

مسابقات کراس کانتری در مسیرهای صخره ای،جنگلی و سراشیبی به مسافت 5 تا 9 کیلومتر برگزار می شود. مسابقات کراس کانتری بسته به سن شرکت کنندگان بین زمان یک ساعت و 45 دقیقه تا 2ساعت و 30 دقیقه به طول می انجامد. رشته دوچرخه سواری کراس کانتری از پر طرفدارترین رشته های دوچرخه سواری کوهستان در مسابقات المپیک است.

کراس کانتری ماراتن

این رشته مدل طولانی تر رشته دوچرخه سواری کراس کانتری است که مسافت  آن بین 60 الی 12 کیلومتر است. رشته کراس کانتری ماراتن ،در مناظق کوهستانی برگزار می شود و از ویژگی های این رشته رکاب زدن همه سنین علاقه مند به این رشته در کنار یکدیگر است.

حتما بخوانید:   لاستیک دوچرخه ؛ چگونه لاستیک دوچرخه خود را انتخاب کنیم؟

دانهیل

 دوچرخه سواری دانهیل، رشته ای است که در آن دوچرخه سوار می بایست گذرگاه های خاصی را با توانایی خاص طی نماید . در این رشته باید دوچرخه سوار مهارت های فنی دوچرخه سواری  را همراه با جسارت و شجاعت دارا باشد. سرعت رکاب زنان در این رشته به 80 کیلومتر در ساعت می رسد.

فور کراس (4x یا cross4 )

در این رشته 4 دوچرخه سواری باهم به رقابت می پردازند تا از یک پیست که شامل بخش های پرشی و گوشه های برجسته است،عبور  کنند. این مسابقه بسیار سریع است و بین 3 ثانیه تا یک دقیقه طول می کشد و در پایان کسی که زودتر از سایرین به خط پایان برسد،  برنده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *