زنجیر دوچرخه خود را تعمیر کنید

تعمیر زنجیر پاره شده یک دوچرخه چندان سخت نیست. ابزار زنجیر، تنها وسیله ای است که برای این کار به آن نیاز دارید و خواهید دید که این برای همه نوع زنجیری مناسب است و کار با آن بسیار آسان است.

 1. با فرو بردن پین ابزار در زنجیر، پین زنجیر را بیرون بکشید. حواستان باشد که پین را در تمام طول زنجیر نکشید، چرا که برگرداندن آن به حالت اول بسیار دشوار است.
 2. دو تکه زنجیر را از هم جدا سازید.
 3. محل اتصال را به صورتی که پین به سمت شما باشد، ببندید. بدین صورت کارتان در مرحله 4 آسان خواهد شد.
 4. پین را به سمت خود نگه دارید و روی هر دو جداره جا بزنید تا جایی که کامل روی لبه های زنجیر سوار شود.
 5. زنجیر را از دو طرف نقطه جدیدی که وصل کرده اید بگیرید و از طرفین آن را بکشید تا کامل شل شود. می توانید ابزار زنجیر را در سمت دیگر محل اتصال قرار دهید و پین را اندکی فشار دهید تا دو جداره بیرونی محل اتصال، از نقطه مرکزی آزاد شود.
حتما بخوانید:   صداهای مختلف در دوچرخه و راه حل آنها

نکات زیر را فراموش نکنید

 1. تعداد پین های زنجیرها متناسب با میزان سرعتی است که یک دوچرخه می تواند برود. قبل از خرید زنجیر، در این مورد از فروشنده سوال کنید.
 2. ابزار باز کننده زنجیر وسیله مفیدی است که می بایست در زمان دوچرخه سواری آن را همراه خود داشته باشید.خرید ابزار بسیار توصیه می شود و هزینه ای که بابت آن پرداخت می کنید، با کارایی آن جبران می شود.
 3. زنجیرهای قدیمی و تکه های زنجیر جدید را برای روز مبادا نگه دارید. توجه داشته باشید که همه زنجیرها مثل هم نیستند و مطمئنأ نگه داشتن زنجیرهای قدیمی و کهنه بی فایده نخواهد بود.
 4. پینی که در می آورید را با پین جدید جایگزین کنید، چرا که استفاده مجدد از پین قدیمی و کارکرده می تواند خطرناک باشد. پین های جایگزین را از ابزارفروشی های دوچرخه بخرید.
 5. مراحل انجام کار را به دقت و با حوصله انجام دهید تا زنجیر دوچرخه درست تعمیر شود.
 6. در صورتی که در حین تعمیر به مشکلی برخوردید، دوچرخه را نزد تعمیرکار ببرید.منبع:wikihow
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *