صداهای مختلف در دوچرخه و راه حل آنها

ممکن است در طول دوچرخه سواری خود با صداها و اتفاقات مختلفی روبرو شوید، شناخت این نکات و درک درست از وضعیت دوچرخه می تواند به شما در یک دوچرخه سواری خوب کمک کند.

انواع صداها در دوچرخه

  1. اگر هنگام پدال زدن صدای فلزی شنیدید احتمالا پدال شما نیاز به روغن کاری دارد و یا اینکه باید آن را در بیاورید و دوباره نصب کنید.
  2. صدای جیر جیر معمولا از پدال و یا زنجیر با هر ضربه شنیده می شود. برای حل این مسئله ، به نقطه ای که بدنه با زنجیر یا پدال برخورد دارد روغن اسپری کنید. روغن اضافی را پاک کنید .
  3. صدای غیژغیژ معمولا به علت خشکی زنجیر چرخ است که باید روغن کاری شود.
  4. اگر از دوچرخه صدایی شبیه کلیک کردن و قفل شدن چند ثانیه ای احساس کردید، این صدا  ناشی از شل شدن میل لنگ دوچرخه است. که باید آن را به عقب بکشید .
  5. اگر فرمان صدای جیرجیر داشت باید پیچ و مهره جلوی آن را سفت کنید. اگر هم صداها بازهم ادامه داشت باید پیچ و مهره را باز کنید و فرمان و ساقه  را روغن کاری کنید و بعد از گرفتن روغن اضافی دوباره آن هارا ببندید.
  6. صدای وز وز هم زمانی است که پمپ فریم یا دیگر اجزا لرزش دارند. برای برطرف کردن این نقص ، نواحی مختلف را لمس کنید و یا اجزای شل شده را سفت کنید.
  7. صدای جیرجیر  از صندلی هم ممکن است برای شل شدن زین و یا نیاز به روغن کاری آن باشد.
  8. به گوش های خود اطمینان نکنید. چون فریم دوچرخه صداهای مختلف را منتقل می کند. ممکن است شما احساس کنید که زین شما صداها می دهد در صورتی که صدا مربوط به قامه باشد. پس با دقت همه جا را بررسی کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *