عکس العمل مناسب در تصادفات دوچرخه سواران

 ترس از تصادف با یک اتومبیل بزرگترین مانع برای دوچرخه سواری بسیاری از افراد می باشد. خیلی از مردم می خواهند دوچرخه سواری کنند، اما بدلیل زیرساخت های ناکافی یا ناموجود، احساس امنیت نمی کنند.

در حقیقت بیشتر تصادفات دوچرخه در حقیقت تصادفات انفرادی هستند که به دلیل یک قصور فرد یا سایر خطرات جاده و مسیرهای خاکی اتفاق می افتند. در اغلب تصادفات چه مربوط به خطرات جاده باشد یا یک اتومبیل سبب آن شود، دوچرخه سوار یک بچه است. بطور خلاصه، تصادفات میان دوچرخه سواران بالغ و اتومبیل ها نسبتاً بندرت اتفاق می افتند.

صرفنظر از اینکه یک تصادف دوچرخه از نوع انفرادی یا شامل برخورد با یک وسیله نقلیه باشد، همواره در نتیجه غفلت یکی از طرفین روی می دهد. چه غفلت از سوی راننده باشد یا از سوی دوچرخه سوار، هر دو و یا حتی شهرداری، باید نسبت به شرایط جاده یا مسیر پاسخگو باشند زیرا همواره یک شخص در تصادف مقصر می باشد.

حتما بخوانید:   پنج فایده مهم دوچرخه سواری بر فیزیک بدن

در زمان تصادف دوچرخه با ماشین چه کار باید کنیم

تا رسیدن پلیس به صحنه تصادف صبر کنید تا گزارش رسمی تصادف تهیه گردد. برخی دوچرخه سواران تا چندین ساعت بعد از تصادف متوجه جراحات نمی شوند. جراحات کوچک ظاهری ممکن است به زخم های جدی و دائمی تبدیل شوند و آن زمان برای پیدا کردن راننده خاطی خیلی دیر باشد.

با راننده خاطی وارد بحث نشوید. راننده ممکن است به شما اطلاعات درستی از هویت خود، بیمه یا مالکیت خودرو ندهد. بسیاری از راننده ها که سبب بروز تصادف شده اند در ابتدا بسرعت خطای خود را می پذیرند، اما بعد، در هنگام رسیدگی به تصادف و شناسایی مقصر، خود را مقصر نداشته و شروع به انکار می کنند.

آنها حتی ممکن است حضور خود در صحنه تصادف را نیز انکار کنند!

گزارش صحنه تصادف

اگر گزارش صحنه تصادف توسط پلیس نوشته شده است، اطمینان حاصل کنید که به درستی نوشته شده باشد. گزارش تصادف شامل اظهارات راننده و اطلاعات سایر مدارک وی خواهد بود. افسر راهنمایی ممکن است تصمیم به جریمه راننده بگیرد، و این مدرک خوبی برای ارائه به سازمان های بیمه گذار می باشد.

حتما بخوانید:   مهارت های دوچرخه سواری (۱)

گزارش تصادف همچنین شامل اظهارات دوچرخه سوار نیز می باشد. متأسفانه برخی افسرهای راهنمایی پیش از کامل نمودن گزارش خود به اظهارات دوچرخه سوار توجهی نمی کنند.

در این موارد، افسر راهنمایی ممکن است تصمیم بگیرد که دوچرخه سوار را مقصر تشخیص دهد، بدون اینکه حتی به صحبت های اون گوش کرده باشد. اگر برای شما این امکان وجود دارد که در صحنه تصادف بمانید، حتماً تمام اظهارات خود را به افسر راهنمایی بگویید.

سایر اقدامات لازم در تصادف با دوچرخه

علاوه بر اینها، چه گزارش تصادف نوشته شده باشد یا نه، حتماً نام راننده و اطلاعات تماس او را دریافت کنید،‌همینطور نام و اطلاعات شاهدین صحنه تصادف را نیز بدقت یادداشت نمایید. اگر شما به لحاظ فیزیکی قادر به انجام این کار نیستید، از یکی از شاهدین بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

صحنه تصادف باید برای کسب اطلاعات در مورد چکونگی روی دادن تصادف، بازجویی شود. بازجویی باید شامل اندازه گیری طول خط ترمز، عکسبرداری از صحنه تصادف، صحبت نمودن با شاهدین حاضر در صحنه ، محاسبه و کشیدن کروکی صحنه تصادف باشد.

حتما بخوانید:   برای جلوگیری از مصدومیت قوزک پا در دوچرخه سواری چه کنیم؟

درمان آسیب دیدگی

برای زخم هایتان به دنبال درمان پزشکی باشید. این موضوع به اثبات رسیده است که هنگامی که شما واقعاً مجروح هستید، هر گونه مدارک پزشکی به ثبت رسیده به شما کمک خواهد نمود تا پی به وسعت زخم هایتان ببرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *