مراحل مسابقات توردوفرانس ۲۰۱۷

صد و چهارمین دوره مسابقات دوچرخه‌سواری تور دو فرانس از روز دهم تیرماه در دوسلدورف آلمان آغاز و در اول جولای(یک مرداد) در خیابان شانزلیزه پاریس پایان می‌یابد. ۱۹۸ دوچرخه‌سوار در قالب ۲۲ تیم با هم در ۲۱ مرحله به رقابت می‌پردازند و در مجموع ۳۵۴۰ کیلومتر می‌پیمایند.

توردوفرانس ۲۰۱۷ دو بخش تایم تریل دارد که هر دوی آن‌ها انفرادی است. بخشی که در آن رکابزنان به تنهایی با زمان مسابقه می‌دهند. مابقی نوزده مرحله به سه بخش مسطح، تپه‌ای و کوهستانی تقسیم می‌شود.

مرحله اول – ۱ جولای

در مرحله اول مسابقات توردوفرانس ۲۰۱۷ که بخش تایم تریل انفرادی رد دوسلدورف بود، دوچرخه سواران ۱۴ کیلومتر را طی کردند و گرینت توماس بریتانیی موفق شد برنده مرحله اول شود.

مرحله دوم – ۲ جولای

مرحله دوم مسابقات که مرحله مسطح هم بود از دوسلدورف آلمان آغاز شد و در شهر لیژ بلژیک پایان گرفت. در این بخش دوچرخه‌سواران ۲۰۳.۵ کیلومتر را رکاب زدند و در نهایت مارسل کیتل از آلمان عنوان نخست را کسب کرد.

مرحله سوم – ۳ جولای

در این مرحله که تپه‌ای هم بود، دوچرخه‌سواران همچنان در بلژیک با هم به رقابت پرداختند و مسابقه خود را از شهر ورویه آغاز کردند و در انتهای با طی نمودن مسیری تپه‌ای رو به بالا، به کار خود پایان دادند. مسافت این مرحله ۲۱۲/۵ کیلومتر بود و در پیتر ساگان از اسلواکی زوتر از همه از خط پایان گذشت.

حتما بخوانید:   قادر میزبانی و حادثه تلخ خروج از جاده در مسابقات المپیک ریو

مرحله چهارم – ۴ جولای

مرحله چهارم همه که جزء مراحل مسطح بود، دوچرخه‌سواران دیگر از بلژیک خارج شده و وارد خاک لوکزامبورگ شدند. مسیر مرحله چهارم از موندور ل بن تا ویتل فرانسه بود که در مجموع ۲۰۷/۵ کیلومتر مسافت داشت و در نهایت آرنود دمر عنوان نخست را کسب کرد.

مرحله پنجم – ۵ جولای

مرحله پنجم که دومین مرحله تپه‌ای مسابقات بود از ویتل آغاز شد و دوچرخه‌سواران در پایان با طی نمودن مسیر سربالایی تپه‌ای به لا پلانش د بل فیل رسیدند. در این مرحله ۱۶۰/۵ کیلومتری فابیو آروی ایتالیایی عنوان نخست را کسب کرد.
مرحله ششم – ۶ جولای

این مرحله هم که جزء مراحل مسطح بود از شهر وزول فرانسه آغاز و در تروآ پایان گرفت. در این مرحله دوچرخه‌سواران بیشتر از مراحله قبلی رکاب زدند و ۲۱۶ کیلوکتر را طی کردند. مارسل کیتل آلمانی موفق شد در این مرحله دومین قهرمانی‌اش در تور را جشن بگیرد.

مرحله هفتم – ۷ جولای

مرحله هفتم دوچرخه‌سواران مسیر خود را از تروآ آغاز کردند و در نویی-سن-ژورژ به کار خود پایان دادند. این مرحله که مسطح بود ۲۱۳/۵ کیلومتر مسافت داشت و یک بار دیگر مارسل کیتل موفق شد زودتر از بقیه از خط پایان بگذارد تا پیروز این مرحله نام بگیرد.

مرحله هشتم – ۸ جولای

مرحله هشتم سومین مرحله تپه‌ای بود که ۱۸۷/۵ کیلومتر مسافت داشت و از شهر دول آغاز و در ایستگاه شهر ل روس پایان گرفت. در این مرحله لیلیان کلمژان فرانسوی موفق به کسب عنوان نخست شد.

حتما بخوانید:   اوران کلمبیایی فاتح دور نهم توردوفرانس

مرحله نهم – ۹ جولای

این مرحله اولین مرحله کوهستانی مسابقات بود که از نانتوآ آغاز و در شامبری پایان می‌یافت. دوچرخه‌سواران ۱۸۱/۵ کیلومتار را طی کردند و در نهایت ریگیو اوران کلمبیایی موفق شد اول شود.

مرحله دهم – ۱۱ جولای

مرحله مسطح دهم از شهر پریگو آغاز شد و در برژراک تمام شد. در این مرحله دوچرخه‌سواران ۱۷۸ کیلومتر را طی کردند و مارسل کیتل برای چهارمین بار در این دوره موفق شد عنوان نخست را به دست آورد.

مرحله یازدهم – ۱۲ جولای

این مرحله ۲۰۳/۵ کیلومتر دیگر مرحله مسطح این تور است که از شهر ایمه آغاز می‌شود و در پو پایان می‌یابد.

مرحله دوازدهم – ۱۳ جولای

مرحله سیزدهم دومین مرحله کوهستانی و سخت تور است. دوچرخه‌سواران ۲۱۴/۵ کیلومتر کوسهتانی را از پو تا پیراگ طی می‌کنند.

مرحله سیزدهم – ۱۴ جولای

دوچرخه‌سواران یک بار دیگر در مرحله‌ای کوهستانی باید با هم در مسیری کوهستانی اما کوتاه با هم به رقابت بپردازند. این مسیر ۱۰۱ کیلومتری از سن‌-ژیرون آغاز و در فوآ پایان می‌یابد.

مرحله چهاردهم – ۱۵ جولای

پس از پشت سر گذاشتن دو مرحله سخت کوهستانی، رکابزن وارد مرحله تپه‌ای می‌شود و مسیری ۱۸۱/۵ کیلومتری از بلانیاک تا روده را طی می‌کنند.

مرحله پانزدهم – ۱۶ جولای

یک مرحله تپه‌ای دیگر که از لساک-سوراک-لگلیز آغاز و در لو پوی-آن-ووله پایان می‌یابد. مسافت این مرحله هم ۱۸۹/۵ کیلومتر است.

حتما بخوانید:   کافئین و تاثیر آن بر دوچرخه سواری

مرحله شانزدهم -۱۸ جولای

اولین مرحله پس از دومین روز استراحت توردوفرانس ۲۰۱۷ مسیری مسطح است که ۱۶۵ کیلومتر مسافت دارد. این مرحله از شهر لو پوی-آن-ووله آغاز و در رومان-سور-ایزر پایان می‌یابد.

مرحله هفدهم – ۱۹ جولای

در این مرحله کوهستانی که ۱۸۳ کیلومتر مسافت دارد دوچرخه سواران مسیر خود را از لا مور آغاز می‌کنند و در سر شووالیه به کار خود پایان می‌دهند.

مرحله هجدهم – ۲۰ جولای

مرحله هجدهم یکی از سخت‌ترین مراحله این دوره از مسابقات است. در این مرحله کوهستانی، دوچرخه‌سواران از برانسون مسابقه خود را آغاز می‌کنند . مسیری ۱۷۹/۵ کیلومتری را طی می‌کنند که پایان آن با طی مسیری قله‌ای در کول دیزور پایان می‌یابد.

مرحله نوزدهم – ۲۱ جولای

مرحله نوزدهم که طولانی‌ترین مسیر این تور ننام دارد ۲۲۲/۵ کیلومتر است و دورچرخه‌سواران مسیر مطح خود را از آمبران آغاز می‌کنند و در سالن دو پرووآنس به کار خود پایان می‌دهند.

مرحله بیستم – ۲۲ جولای

دومین تایم تریل انفرادی در این مرحله در شهر مارسی برگزار می‌شود و رکابزنان مسیری ۲۲/۵ کیلومتری را باید در کمترین زمان ممکن پشت سر بگذارد.

مرحله بیست و یکم – ۲۳ جولای

و در انتها مسیر پایانی که مسیری مسطح است ۱۰۳ کیلومتر مسافت دارد و دوچرخه‌سواران از مونتژورون استارت می‌زنند و در خیابان شانزه‌لیزه پاریس به توردوفرانس ۲۰۱۷ پایان می‌دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *