مسابقات سایکلو کراس

مسابقه ی سایکلو کراس، مسابقه ای است که نیازمند دوچرخه های مجهز و آفرود می باشد. این مسابقات معمولاً شامل 60 دقیقه دوچرخه سواری می شود که در بعضی از قسمت های مسیر شما مجبور می شوید دوچرخه را روی شانه تان بگذارید و بدوید.

مسابقات سایکلو کراس زمانی متولد شد که در مسابقات جاده ای دوچرخه سواران، دوچرخه های خود را به خارج از مسیر جاده می بردند. این نوع مسابقات خیلی زود معروف شدند و امروزه در بیشتر کشورها، مسابقات سایکلو کراس در اطراف شهر برگزار می شوند و شما تنها چند دقیقه با نزدیک ترین مسیر فاصله دارید.

بیشتر مسابقات سایکلو کراس در پاییز و زمستان برگزار می شوند و کاملاً قابل دسترس هستند. مبتدیان می توانند با حرفه ای ها شانه به شانه شوند و کاتالوگ های آموزش مسیر برای همه سنین و در هر سطحی در دسترس شرکت کنندگان قرار می گیرد. اگر قصد شرکت در مسابقات سایکلو کراس را دارید، حتماً چند سوال برایتان به وجود می آید که ما در کراس چرخ به  آن ها پاسخ می دهیم.

حتما بخوانید:   جلوگیری از آسیب دیدگی در دوچرخه سواری

این دوچرخه ها از نظر کمی متفاوت می آیند، مگه نه؟

بله دوچرخه های سایکلو کراس در واقع دوچرخه های جاده ی مجهز شده و ارتقا یافته هستند که فضای بیشتری برای عبور از گل و لای می دهند و چرخ های پهن تری دارند. پدال های پیچی هنوز هم در دوچرخه های سایکلو کراس استفاده می شوند چون در مواقع ضروری مناسب تر و راحت تر هستند.

ترمزهای کنسول یا ترمز های دیسکی؟

این روزها ترمزهای دیسکی طرفداران بسیاری دارند. در حالیکه بسیاری از حرفه ای ها از ترمز های کنسولی به دلیل سبکتر بودنشان استفاده می کنند، اما آماتورها به سنگین و سبک بودن توجه نمی کنند و از ترمزهای دیسکی بیشتر استفاده می کنند.

چه انتظاری باید از مسابقه ی سایکلو کراس داشته باشید؟

مسابقات سایکلو کراس یک ساعت تفریح همراه با سختی است. این مسابقه نیازمند فیتنس و ایروبیک و توان تحمل درد، می باشد و مانند هر ورزش دیگری، سایکلو کراس هم همانقدری سخت خواهد بود که شما آن را سخت بگیرید. این مسابقات کوتاه مدت هستند چون از مسابقات سرعتی به حساب می آیند و موقعیت های مختلفی که در آن  قرار می گیرید، مسابقه ی سایکلو کراس را برای جسم، ذهن و روح، چالش بر انگیز می کند.

حتما بخوانید:   چگونه دنده دوچرخه کوهستان را عوض کنیم؟

اگر تازه کار هستید چه کنید؟

دوچرخه سواران  تازه کار استرس بیشتری دارند و به یک گروه دوچرخه سواری جمعی و دوستانه بپیوندید، یا عضو باشگاه و کلابهای دوچرخه سواری شوید. این راهی است برای افزایش انگیزه و عادت کردن به دوچرخه های سایکلو کراس و آفرود.

اگر این پست برایتان مفید بوده است، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *