معروف ترین مسابقات کراس کانتری

از معروفترین مسابقات Endure مسابقات بیست و چهار ساعته 24 HOURS OF ADRENALINE است که مدتش یک شبانه روز است و شرکت کنندگان خاص خود را دارد.

دوچرخه و لوازم:

فریم دوچرخه کراس کانتری

دوچرخه های کراس کانتری هر قدر سبک تر باشند بهتر است. به همین دلیل در ساخت لوازم کراس کانتری از مواد سبک مثل آلیاژ های گروه 6000 و الیاف کربن استفاده می گردد.  اکثر دوچرخه های کراس کانتری برای جلوگیری از اتلاف انرژی در کمک فنر تنه خشک هستند .

مطالعه بیشتر : چگونه دوچرخه کوهستان مناسب انتخاب کنیم؟

برخی تنه های عقب کمک دار هم که برای کراس کانتری استفاده می شود دارای سیستم ضد نوسان هستند. سایز تنه ها هم بلند است تا دوچرخه سوار در سربالایی ها و شرایط استقامتی بتواند حد اکثر نیروی خود را به رکاب ها وارد کند و دچار خستگی عضلانی نگردد.

دوشاخ و کمک فنر

دوشاخ ها و کمک عقب هایی که برای کراس کانتری استفاده می شوند هم بهتر است از نوع بادی باشند تا هم وزن کمتری داشته باشند و هم قابلیت قفل شدن داشته باشند تا در سربالایی ها برای جلوگیری از اتلاف انرژی آنها را قفل کرد.

حتما بخوانید:   دوچرخه های مخصوص مسابقات

اندازه  چرخهای این دوچرخه ها هم از 3.5 اینچ (9 سانتی متر تجاوز نمی کند)

سیستم دنده

دندها نیز به گونه ای طراحی شده که هم در پر شیب ترین سر بالایی ها بتوان رکاب زد، هم در سرازیری ها سرعت خوبی داشت برای این منظور باید از سبک ترین تا سنگین ترین دنده را در اختیار داشت.

دوچرخه های کراس کانتری سه طبق با دندانه های 22-32-44 دارند و از خودروی نه تای با دنده بزرگ 32 و کوچک 11 استفاده می کنند.

ترمز در دوچرخه های کراس کانتری

در سیستم ترمز چون نیازی به قدرت فوقالعاده نیست برای پایین آوردن وزن از ترمز V استفاده می شود . البته تب استفاده از ترمز دیسکی کراس کانتری را هم تحت تاثیر قرار داده و امروزه خیلی از کراس کانتری سوار ها هم از دیسک استفاده می کنند.

تایر

تایر های دوچرخه کراس کانتری باید باریک باشند تا انرژی دوچرخه سوار به هدر نرود . معمولترین سایز برای تایر های کراس کانتری 1.95 الی 2.1 است.این دوچرخه ها باید دارای کرپی کشیده و کم ارتفاع و فرمان صاف باشند تا دوچرخه سوار برای حفظ استقامت و اجتناب از خستگی در حالت کشیده و رو به پایین قرار گیرد.

حتما بخوانید:   چگونه زین دوچرخه را تنظیم کنیم؟

تمام کراس کانتری سوار ها هم برای افزایش نیروی وارده بر رکاب از کفش و پنجه های این مخصوص رشته استفاده ی کنند.برای راحتی هر چه بیشتر و جلوگیری از بالا رفتن دمای بدن کراس کانتری کاران از پیراهن هایی با پارچه های تنفسی و نازک و شورت استرچ استفاده می کنند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *