مقایسه دوچرخه تایم تریل و دوچرخه جاده

شما احتیاج ندارید که از دوچرخه ی تایم تریل در مسابقه استفاده کنید. وقتی به یک مسابقه می روید تعداد بسیاری از دوچرخه تایم تریل را می بنید اما در کنار آن ها بسیاری از دوچرخه های استاندارد جاده را هم می بینید. همچنین بسیاری از افرادی را داریم که با دوچرخه های جاده رکوردهایی سریع تر از کسانیکه با دوچرخه های تایم تریل مسابقه می دهند را برای خود ثبت می کنند.

 چرا دوچرخه ی تایم تریل بخریم؟

دوچرخه های تایم تریل برای جلوگیری از مشکلات ایجاد شده به دلیل اضافه کردن دو دسته ی فرمان به دوچرخه های جاده، طراحی شده اند که آن ها را سه فرمانه می کنند. لوله ی بالایی در دوچرخه های تایم تریل کوتاه تر است که باعث افزایش کشش بدن دوچرخه سوار و ایجاد حالت آیرودینامیکی می شود. دسترسی به دنده ها نیز در دوچرخه ی تایم تریل آسان تر است و این باعث می شود که دوچرخه سوار حالت آیرودینامیکی خود را حفظ و به راحتی به صورت کارآمد دنده عوض کند. البته دوچرخه های تایم تریل دو مشکل دارند:

حتما بخوانید:   بررسی دوچرخه MERIDA eONE-SIXTY 800E از نگاه مجله E_MOUNTAINBIKE

اولین مشکل دوچرخه تایم تریل قیمتشان است؛ که دوبرابر بیشتر از دوچرخه های جاده است.crosscycle time rtrail bike

دومین مشکل هم این است که دوچرخه های تایم تریل برای مسابقه (مخصوصاً مسابقات سه گانه) طراحی شده اند. آن ها برای یک دوچرخه سواری ایمن در ترافیک یا همراه با گروه، مناسب نیستند و بیشتر به این خاطر که دسترسی به ترمزها زمان طولانی تری نسبت به سایر دوچرخه ها می برد.

پس با خرید دوچرخه ی تایم تریل در واقع شما در حال خرج کردن پول زیاد برای وسیله ای با استفاده ی محدود هستید!

استفاده از فرمان خرگوشی (سه فرمانه)

هنگام استفاده از فرمان خرگوشی باید مسائلی را در نظر بگیرید: می خواهید از کربن استفاده کنید یا آلیاژ فلز؟ چقدر پدال زدن بر روی شانه هایتان فشار وارد می آورد؟ شکل هندسی فرمان و اینکه فرمان قابل تنظیم هست یا نه؟

انتخاب شما به علاقه و هدف شخصی شما بر می گردد و اینکه کدام دوچرخه را ترجیح می دهید؛ البته پیشنهاد می شود که فرمان قابل تنظیم تهیه کنید. یک فروشگاه دوچرخه می تواند شما را به سمت چیزی که برایتان بهتر است راهنمایی کند. به خاطر داشته باشید هنگام خرید دوچرخه خود، زمان مناسبی را برای خرید انتخاب کنید که بتوانید خرید مقرون به صرفه ای داشته باشید.

حتما بخوانید:   لاستیک دوچرخه هیبریدی

اگر کمر درد یا شانه درد گرفته اید، وضعیت خود را بر روی دوچرخه تایم تریل تغییر دهید و کمی صاف تر بنشینید. موضوع دیگر که باید در نظر بگیرید راحتی بر روی دوچرخه تایم تریل است. بعضی از ورزشکاران در حالت آیرودینامیکی راحتی بیشتری دارند و با افزایش خمیدگی در این حالت، سرعت خود را بالا می برند.

برای اولین مسابقه لازم نیست هزینه ی زیادی خرج کنید تا یک دوچرخه ی تایم تریل بخرید، استفاده از یک دوچرخه ی خوب و داشتن یک وضعیت صحیح و مناسب بر روی دوچرخه جاده هم کار ساز است و می توانید رکورد خوبی در بسیاری از مسابقات سرعتی بگیرید.

اگر این پست برایتان مفید بوده است، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *